Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

O Borç Nihayet Bitti

Yalova Belediyesinin bir önceki yönetimi tarafından 2 bankadan alınan toplam 14 milyon 800 bin TL'lik borç 5 yılda 26 milyon TL olarak geriye ödendi.

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
O Borç Nihayet Bitti

Belediye bütçesindeki en büyük yüklerden birisi olan bu borç Ekim ayı itibarı ile bitirilmiş oldu.

Yalova Belediyesi eski Başkanı Barbaros Binicioğlu tarafından Halkbankası ve Vakılarbankası'ndan alınan toplam 14 milyon borç yıllardır belediyenin en büyük maddi yüklerinden birisi oldu. Yeni yönetim, göreve gelmesinin ardından ilk olarak bu borçları yapılandırma yoluna gitti. 5 yıllık bir süre içerisinde bir çok hizmetten kısılarak ödenmeye çalışılan borç Ekim ayı itibarı ile tamamlandı. Belediye 14 milyon 800 TL olarak alınan para için 2 bankaya toplamda 26 milyon TL ödemek zorunda kaldı.
Bu süreçte belediye meclisinde sık sık borcun toplam borca yansıması polemikleri de yaşandı.

Özellikle meclisin AKP'li üyesi ve bir önceki belediye yönetimini Belediye Başkan Yardımcısı olan Adem Gülsün'le Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal arasında yaşanan polemiklerde toplam borcun 50 milyon TL mi, yoksa 80 milyon TL mi olduğu tartışmaları da yaşandı. 14 milyon TL'nin faizinin toplam borca yansıyıp yansımayacağı ise en temel tartışma konusu olarak gündeme gelmişti. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal borcun 26 milyon TL olarak toplam borca yansıması gerektiğini savunurken Gülsün ise faizin toplam borçta gösterilmesinin muhasebe tekniğine aykırı olduğunu dile getirerek toplam borcun 50 milyon TL olduğunu iddia etmişti.

Belediye Meclisinde ciddi tartışmalara neden olduğu kadar Yalova Belediyesi yatırımlarına da ciddi bir engel teşkil eden borcun tamamlanması ile belediye derin bir nefes almış oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.