Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Nergiz, "Belediye Su Üstünden Siyaset Yapıyor"

Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz birlik olarak görevlerinin barajdan Yalova merkezde bulunan su depolarına nüfusa yetecek kadar suyu aktarmak olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Nergiz, "Belediye Su Üstünden Siyaset Yapıyor"

Nergiz bu suyun merkeze nasıl dağıtılacağı ya da kesintilerin nasıl yapılacağının ise tamamen Yalova Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu söyledi. Nergiz kesintinin sorumlusunun Yeşil Körfez Su Birliğiymiş gibi gösterilmesinin ise, su üzerinden siyaset yapmak olduğunu söyledi.

Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz Yalova Belediyesi'nin her ortamda su kesintilerinin sorumlusunun Yeşil Körfez Su Birliği olduğunu söylemesinin halkı yanıltmak olduğunu dile getirdi. Yeşil Körfez Su Birliğinin görevinin suyu üye belediyelerin su depolarına kadar ulaştırmak olduğuna dikkat çeken Nergiz Yalova Belediyesinin depolarına da her gün nüfusa yetecek kadar suyun ulaştırıldığını söyledi. Nergiz Yalova Belediyesinin su üzerinden siyaset yaptığına da vurgu yaparak, "Biz birlik olarak Yalova Belediyesi'ne merkezin şu anki nüfusunu hesaplayıp %30 fazlasıyla su vereceğimizi ilettik. Biz kendi programımızı uyguluyoruz. Onlarda kendi kesinti programlarını uygulayacaklar. Bundan sonra kesintiyi nasıl ve ne şekilde yapacaklarının yetkisi tamamen Yalova Belediyesi sorumluluğundadır. Biz Yeşil Körfez Su Birliği olarak suyu Yalova Belediyelerinin depolarına götürmekle yükümlüyüm. Biz bu sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Merkez nüfusa yetecek kadar suyu hatta %30 fazlasını depolara basıyoruz. Biz birlik olarak sabah 04:00'den akşam 18:00'e kadar su veriyoruz. Bunun paylaştırmasını kendisi yapacak. Ben Belediyenin su kesintisinin sorumlusu Yeşil Körfez Su Birliğiymiş gibi bir imaj oluşturursan bu halkı yanıltmaktır. Yalova Belediyesinin kendi sınırlarında ciddi bir kayıp kaçak sorunu var. Bunu çözmesi lazım. Bu kayıp kaçağın faturasını da tutup Birliğe kesmeyecek. Su kesintisini Yeşil Körfez Su Birliğinin yapmadığını en iyi bilen kurum da Yalova Belediyesidir. Kayıp Kaçaklarına müdahale edemedikleri için Elleri kolları bağlı olduğu için Su üzerinden siyaset yapıyorlar. Herkesin cesur olması lazım. Hükümet, bakanlık ve Yeşil Körfez Su Birliği bu konuda üzerine düşen her şeyi yapıyor. Yalova Belediyesi de üzerine düşeni yapsın" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.