Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Minibüsçülerle Servisçilerin Arası Açıldı

Yalova Minibüsçüler Odası ile Servis İşletmecileri Odası arasında ki AVM servis araçları ile ilgili gerilim Yalova Belediye Meclisi'nde gün yüzüne çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Minibüsçülerle Servisçilerin Arası Açıldı

Belediye Meclisi Trafik Düzenleme Komisyonu üyeleri Ali Alicik ve Fahrettin Yıldız mecliste yaptıkları konuşmada, "Minibüsçüler ve Servisçiler Odalarının yan yana gelip mutabık kalmaları mümkün değil" dedi.

Yalova Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen AVM servislerinin servis saat ve güzergahlarının belirlenmesi teklifini görüştü. Trafik Düzenleme Komisyonunun aldığı kararı Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuray Tozlu okudu. Komisyon kararında A-3 tipi servis araçlarının ve AVM servislerinin tanımı yapılan müşteriler dışında müşteri almaması, belirlenen saat ve güzergahtan çıkmamasını istedi.

Bu görüşme esnasında Yalova Minibüsçüler Odası ve Yalova Servis Minibüsçüleri Odası arasındaki gerginlikte gün yüzüne çıktı. Bu gerilim Trafik Düzenleme Komisyonu üyesi Ali Alicik ve Fahrettin Yıldız'ın da açıklamalarıyla netlik kazandı. Meclise hitap ederek konuyla ilgili bilgi veren Düzenleme Komisyonu üyesi Ali Alicik, "Minibüsçüler ve Servisçiler Odalarının A-3 tipi servis araçlarıyla ilgili farklı talepleri var. O nedenle bir araya gelerek mutabakat sağlamaları mümkün değil. Belediye olarak her iki oda ile görüşüp anlaşılan bir metin üzerinden karar almalıyız" dedi.

Komisyonun diğer bir üyesi olan Fahrettin Yıldız ise, "Servisçiler ve Minibüsçüler Odasının bu konu ile ilgili sıkıntıları var. Ancak biz Yalova Belediye Meclisi olarak ne Servisçilerin ne de Minibüsçülerin yanında ya da karşısında olamayız. Hakkaniyetli bir karara almalı ve bu sorunu ortadan kaldırmalıyız. Bana göre AVM'lerin servis araçları müşterilerini AVM'den alarak belirlenen duraklara bırakmalı ve geri dönerken boş olarak AVM'ye gelmelidir. Gelirken yolcu alınması halinde bundan minibüsçü esnafı zarar görmektedir. Müşteri tanımı, saat ve güzergahlar belirlenmeli ve alınan kararlar katı bir şekilde uygulanmalıdır" diye konuştu.

Bunun üzerine meclis başkanlığını yapan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın yurt dışında bulunması nedeniyle konunun Pazartesi günü görüşülmesini önerdi. Meclis üyelerinin oy birliği ile konu 19 Kasım 2012 Pazartesi gününe ertelendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.