Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meclisten Cezaevine Ret

Çiftlikköy Belediye Meclisi, Aralık ayına ait son toplantısında ilçede yapılması düşünülen cezaevi için olumsuz görüş bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Belediye Başkanı Metin Dağ yönetiminde toplanan belediye meclisi, geçtiğimiz Perşembe günü siyasi parti, sivil toplum örgütü ve halktan temsilcilerle yapılan geniş kapsamlı cezaevi konulu toplantıyı değerlendirdi. Belediye Başkanı Metin Dağ, toplantının faydalı geçtiğini, her kesimden insanın cezaevi konusundaki görüşlerini söylediğini belirterek “Meclisimiz de bu toplantıda gerek cezaevi müdürümüzün gerekse de halkımızın görüşlerini değerlendirecek” dedi. Başkan Dağ, talebin kendilerine İl Genel Meclisi’nden geldiğini de hatırlatarak “Bizim burada alacağımız müspet veya menfi karar İl Genel Meclisi’nde değerlendirilecek. İl Genel Meclisi, cezaevi konusunu 1/ 25 binlik bir üst plana işlerse o takdirde biz de belediye meclisi olarak bunu uygulamak zorunda kalırız” diye konuştu.

Toplantıda mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup sözcüleri de söz alarak cezaevi konusunda değerlendirmelerde bulundu. 2 meclis üyesinin katılmadığı toplantı sonunda oylamaya geçildi.

Yapılan oylamada meclis üyesi Şentürk Alyakut’un ‘evet’ cevabına karşılık diğer meclis üyeleri ‘hayır’ oyu kullandı. Başkan Dağ, “Meclisimiz halkın iradesini kullanmıştır. Karar ilçemize hayırlı olsun. Bundan sonraki süreci izleyeceğiz” diyerek kararı değerlendirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.