Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meclis Toz Duman

Yalova Belediye Meclisi tarihinin en tartışmalı günlerinden birisini yaşadı. Meclis kelimenin tam anlamıyla toz duman olurken neredeyse herkes birbiriyle tartıştı.

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Meclis Toz Duman

Yalova Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısı ilk oturumu AKP'li meclis üyesi Fahrettin Yıldız'ın protestosu ile başlamıştı. Yıldız protestosunu meclisin 2. oturumunda da sürdürdü. İmar Komisyonundan gelen konuların okunması ve oylanmasında hep meclisin kararlarının tersinde oy veren Yıldız bununla kalmayarak önce kendi partisinden Orhan Veli Döğüşçü daha sonra da Demokrat Parti'den Halit Güleç’le tartıştı. Adeta daha sonra yaşanacakların fitilini ateşleyen Fahrettin Yıldız'ın ardından AKP'li Adem Gülsün ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, birimlerin ek bütçe talepleri görüşülürken tartıştı.

Bir türlü durulmayan mecliste tartışma trafiği Adem Gülsün ve Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer arasında imara dayalı bir konudan çıkan tartışma ile sürdü. İmar Komisyonu'nun AKP'li üyesi Orhan Veli Döğüşçü ile DP'li üyesi Cemil Aydın'da yine imar konularının görüşülmesi esnasında gergin anlar yaşadılar.

İşte Meclisten replikler;
Adem Gülsün (AKP Meclis üyesi):
"Sayın başkan benim belediye başkan yardımcılığım dönemimde SSK borçları ödenmeyince ben sorumluluğu üstüme aldığımı belirten bir yazı verdim. Aynı hassasiyeti siz de gösterin. Kaldı ki göreve gelir gelmez bir de bu konuda benimle ilgili soruşturma açtırdınız"
Yakup Koçal (Belediye Başkanı):
"Ben bu konuda seninle ilgili hiçbir şey yapmadım. Ben sadece yapı denetim hesapları ve otopark paraları ile ilgili denetim istedim. Sen bugün polemik istiyorsun galiba"
-----------------------
Halit Güleç (DP Meclis Üyesi) :
"Başkanım hayır diyen üyelerin hayır demelerinin gerekçelerini açıklaması gerekmiyor mu?"
Fahrettin Yıldız (AKP Meclis Üyesi):
"Sen bugüne kadar meclis tutanaklarını bir incele bakalım hayır diyenlerden kaçı bunun gerekçesini açıklamış. Ama sen merak etme benim gerekçelerim belli. Bunları yazılı olarak veririm"
-----------------------
Orhan Veli Döğüşçü (AKP Meclis Üyesi):
"Sen konuyla ilgili bilgi sahibisin tabi çıkıp konuşuyorsun. Biz de bilgi sahibi olalım sonra görüşülsün. Ne diye acele ediyorsun"
Cemil Aydın (DP Meclis Üyesi):
"Sende İmar Komisyonu üyesisin. Ben biliyorum da sen bilmiyorsan bu senin ayıbın"
------------------------
Fahrettin Yıldız (AKP Meclis Üyesi):
"İmar Komisyonu imar konularında gereği yapılması gerekenleri yapmayıp hep topu meclise atıyor. Kusura bakma ama Orhan ben bunu kabul etmem"
Orhan Veli Dövüşçü (AKP Meclis Üyesi):
"…………"
------------------------
Ahmet Özsümer (DP Meclis Üyesi)
"Adem Gülsün bu konuda da polemik yapıyor"
Adem Gülsün (AKP Meclis üyesi):
"Eğer sen imar konularını bilmiyorsan ve hakim değilsen bence o görevi bırak. Ya da ben bu işi sana öğretirim"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.