Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı öncesinde Yalova’nın atanmış ve seçilmişleri mesaj yayımlayarak halkın bayramını kutladılar.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kurban Bayramı Mesajları

Yalova Valisi Esengül Civelek mesajında

; “Birlik ve beraberliğin arttığı, kardeşlik ve dayanışmanın geliştiği özel günlerimizden biri olan Kurban Bayramını, sağlık, huzur ve mutluluk içinde geçirmenizi diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal mesajında

, ““Bayramlarımızın toplumumuz üzerinde önemli bir yeri, büyük maneviyatı vardır. Mübarek Kurban Bayramı’nda dinimizin de buyurduğu gibi dargınlık ve küskünlüklerin kenarda kaldığı; yardım, dayanışma, şefkat duygularının zirveye çıktığı neşe dolu bir bayram olarak görmeyi temenni ediyorum.
Özellikle Kurban bayramlarında belediyelere önemli görevler düşüyor. Bizde Yalova Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi kurban kesecek vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine rahatça getirmeleri için önlemlerimizi aldık. Başta Veterinerlik İşleri Müdürlüğü olmak üzere Zabıta ve Temizlik İşleri müdürlüklerimizin personelleri, Kurban Bayramı süresince daha aktif olarak görev yapacak. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce mesajında

, “Ülkemizde yaşanan siyasal ve toplumsal gerginlik ile komşu ülkelerimizde özellikle de İslam coğrafyasında yaşanan çatışmalar, ölümler, ne yazık ki yardımlaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin timsali Kurban Bayramında da devam ediyor. Adı barış olan bir dinin inanları olmamıza rağmen, siyasetin ve çıkarın dayattığı ama bir şekilde dinimize mal edilen bu gelişmelerden utanç duymamak mümkün değildir. Savaşın kaybedeni her zaman masumlar olmuştur, olmaya devam ediyor.
Türkiye Cumhuriyeti, “yurtta barış dünyada barış” ilkesi üzerine kurulmuş bir ülke olmasına karşın, yaşanan bu olumsuzluklarda taraf olarak hem kendi iç barışını, hem de İslam dünyasındaki temel rolünü tartışmalı hale getirmiştir.
Dileğim kutlayacağımız Kurban Bayramının çağrısının bütün Müslümanlarda aynı heyecanı yaratmasıdır ve bir an evvel İslam Dünyasındaki çatışmaların son bulmasıdır. Türkiye’nin de savaşanlardan yana değil savaşmayanlardan yana bir tavır almasıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin, ulusumun ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramını kutlarım” dedi.AKP Milletvekili Temel Coşkun bayram mesajında,

“Kurban Bayramı'nın günleri yardımlaşma hassasiyetimizi ve beşeri ilişkilerimizi güçlendiren, akrabalarımızla ve sevdiklerimizle kucaklaşmanın, hatırlanmanın, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin bir fırsat olduğu İslam erdeminin en tatlı ve en manevi bir şekilde yaşanacağı özel günlerdir. Kurban Bayramı insanımızın yaşadığı her yerde, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı, kardeşlik ve aidiyet duygusunu daha da pekiştirecektir. Komşusu açken tok yatmamak dinimizin gereğidir. Bu yüzden bütün Müslümanların özellikle de kendi çevrelerindeki yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere, ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, gazilerimize kucak açmaları için Kurban Bayramı önemli bir fırsattır.
Kurban Bayramı ile iç dünyamızdan başlayarak sevgi, saygı ve hoşgörünün gereğini yapacağız, dargınlıkların giderilmesi için üzerimize düşeni yapacak, birbirimizin gönlüne girerek yakınlarımızı, komşularımızı ve dostlarımızı sevgiyle kucaklayacağız. Cenab-ı Hakk’ın bize bahşettiği bu kutlu zamanı böylece bize yakışan bir şekilde değerlendirecek ve bize bahşedilen rahmet, bereket ve bolluktan istifade edeceğiz.
Kurban bayramı vesilesi ile birbirimizin dertleriyle daha çok dertlenelim, birbirimizi daha çok anlamaya ve birbirimizi daha çok hissetmeye gayret edelim; sevinçlerimizi de kederlerimizi de varlığımızı ve yokluğumuzu da hep birlikte paylaşalım. Komşularımızla, akrabalarımızla ve büyüklerimizle bayram sevincinde daha fazla bir araya gelmeyi bir fırsat olarak değerlendirelim, büyüklerimizin duasını alalım.
Milletimizin huzur ve selameti için ülkemiz, bölgemiz ve dünyada barış ve istikrarı korumak için fedakarca görev yapan bütün asker ve polislerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Çocuklarımızın neşe içinde bayram kutlamasını, yüzlerinin, gözlerinin gülmesini yürekten diliyorum. Bütün hemşehrilerimize bolluk ve bereket içinde bir bayram temenni ediyorum. Allah, bayram sevincimizi, birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın diyor, tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan mesajında,

“Manevi duyguların içtenlikle yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, yüce dinimizin en önemli günlerinden olan Kurban Bayramı'na bir kez daha milletçe ulaşmanın mutluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, günlük yaşantımızın getirdiği tüm zorluklara rağmen kırgınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı, sevgi-saygı, kardeşlik, dayanışma ve hoşgörü gibi manevi duygularımızın en üst düzeye çıktığı müstesna günlerdir.
Bu özel günlerde, sevdiklerimizle vakit geçirmek, büyüklerimizi, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret etmek, ebediyete intikal eden yakınlarımızı ve aziz şehitlerimizi daha çok yad etmek, aramızdaki kırgınlıkları gidermek, kardeşlik duygularını pekiştirmek, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin sosyal barışını sağlamak ve daha müreffeh yarınlara ulaşmamız için bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.
Gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasına vesile olan bu günlerin sevincini, coşkusunu, heyecanını amacına uygun olarak yaşamak, hayatımızın her gününe taşıyabilmek için gerekli olan inanca ve enerjiye sahip bir milletiz. Bu sinerji ile ülkemiz genelinde olduğu gibi tüm dünyada muhtaç ve sıkıntı çeken toplumlara yardım etmeyi kendisine görev sayan erdeme sahip olmanın da kıvancını yaşıyoruz.
Yalova halkının Bayram sevincini ve hoşgörü anlayışını toplumun her kesimi ile paylaşacaklarına ve ihtiyaç sahiplerinin sıkıntılarını daha fazla paylaşacaklarına yürekten inanıyorum.
Bu duygularla;
Kurban Bayramı'nın ülkemize ve milletimize huzur ve barış getirmesi dileklerimle, ilimizde görev yapan askeri ve adli erkanla, tüm kamu personelinin, siyasi parti, odalar ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile üyelerinin, basın mensuplarının ve saygıdeğer Yalovalıların Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.CHP İl Başkanı Özcan Özel açıklamasında,

“Kurban Bayramının Türkiye’ye huzur, barış ve demokrasi getirmesini diliyoruz. Yüzyıllardır dayanışma ve kardeşlik içerisinde yaşayan güzel yurdumuzun, sonsuza dek yaşaması için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.. Türkiye’nin hızla ortaçağ karanlığına sürüklenmek istendiği günümüzde, toplumsal dokumuza yapılan saldırıların ve birlik beraberliğimizi bozmaya yönelik atılan adımların son bulmasını diliyoruz. Barışın, demokrasinin, özgürlüklerin, eşitliğin, dayanışmanın egemen olduğu bir dünya umuduyla, Tüm Yalovalı hemşerilerimin Kurban Bayramını kutlar, aileleri ve sevdikleri ile sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirmelerini temenni ederim” dedi.MHP İl Başkanı Hasan Topçuların Kurban Bayramı Mesajı :

“Yüce Allah’a manen yaklaşma ve yakınlaşmanın en yoğun olarak hissedildiği müstesna günlerden olan Kurban Bayramı; lütuf, rahmet ve bereketin cömertçe dağıtıldığı bir zamana da işaret etmektedir.
Bu itibarla dini bayramlarımız ruhen arınma, zihnen sükûnet, bedenen rahatlık için manevi anlamda yeni fırsatların ortaya çıkmasına kapı aralayan mana yüklü özel günlerdir.
Sosyal yönü çok güçlü olan kurban ibadetinin; asırlardan beri yoksulları kollayan ve gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunmaktadır.Ayrıca aziz millet fertleri arasında; kavuşmanın, kucaklaşmanın ve buluşmanın yaşandığı bir dönem olan bayramların, sosyal hayatın nizamı bakımından vazgeçilemez ve yeri doldurulamaz bir özelliği bulunmaktadır.
Dargınların barışacağı, sevinçlerin paylaşılıp çoğalacağı, çaresizlerin hatırlanacağı günler olan bayramlar, milli ve manevi bir değer sistemi olarak milletimizin kültür hazinesinde her zaman var olacaktır.Temennim ve dileğim; bu olumlu duygu ve davranışların sadece bayramlarla sınırlı kalmaması, yılın tüm günlerinde muhterem vatandaşlarımıza hâkim olmasıdır.
Sevgi ve hoşgörüde beliren noksanlığın, saygı ve bağlılıkta görülmeye başlanan gerilemenin milletimizi çevrelemeye başladığı bir dönemin içinden geçtiğimiz düşünüldüğünde, idrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nın derin manası herkes tarafından daha iyi anlaşılmalı ve anlamlandırılmalıdır.
Yaşatma ve koruma konusunda son derece kararlı ve tavizsiz olduğumuz aziz vatanımızın var olmasının maddi gerekleri olduğu kadar, manevi taraflarının da olduğu şüphe götürmez bir gerçektir.Bayramlarda görülen birlik, hoşgörü, müşterek hareket eğiliminin, aziz millet fertlerinin birbirine göstereceği sevgiyle birleşmesi, muhatabı olduğumuz sorunların çözümü için; kalıcı, sağlam ve etkili bir çıkış yolunu inşa edeceği iyi bilinmelidir.Ülkemizin gündemini işgal eden içinde ne olduğu halen anlaşılamamış “açılım paketinin” bu topraklar üzerinde 1000 yıldan beri süren kardeşliğimizi bozma , toplumu ayrıştırma amacına yönelik olarak dış güçler ve onların yurt içindeki işbirlikçilerince hazırlanan bir senaryo olduğunu anlamamız ve bu oyunu boşa çıkarmak için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle mensubiyetinden gurur duyduğumuz Aziz milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor, Cenab-ı Allah’tan huzur, sağlık ve mutluluk diliyor, güzel bir bayram geçirmelerini içtenlikle temenni ediyorum" dedi.
Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Necmettin Harputoğlu,

yayınladığı bir mesajla, milletimizin ve İslam aleminin mübarek kurban bayramını kutladı.

Bayramların kardeşlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı günler olduğunu hatırlatan Harputoğlu, "Bu bayram keseceğimiz kurbanlar ve yapacağımız dualar huzur ve barış içinde bir Türkiye ile adil bir dünyaya vesile olsun." temennisinde bulundu.

İslam coğrafyasında yaşanan gelişmelerin bayram sevinçlerini hüzne dönüştürdüğünü kaydeden Harputoğlu
"Somali'de açlık, Mısır'da zulüm, Arakan'da gözyaşı, Suriye kaos. Başımızı nereye çevirsek bir yetimin feryadını, bir mazlumun isyanını duyuyoruz. Oysa bu dünyada herkesin insanca yaşamasına yetecek kadar yer de vardır, nimet de vardır. Ancak adil bir düzen yoktur. Milyarlarca insan sömürgeci zihniyet tarafından aç, susuz ve vatansız yaşamaya mahkum edilmişlerdir. Bu kölelik düzenine son vermek zorundayız. Bunun için ilk yapmamız gereken de İslam ülkelerinin güçlerini birleştirmesini sağlamaktır. Bir tespihin taneleri gibi dağılmış olan İslam ülkelerini bir araya getirip İslam Birliği'ni kurmamız gerekiyor. Sömürü yerine adaleti, çatışma yerine diyaloğu, çifte standart yerine eşitliği hakim kılmamız gerekiyor. Cenab-ı Hak bizlere; bu gücü versin. Hepimize bu yolda çalışma azmi versin. Bir an evvel adil bir dünyanın kurulmasına vesile olsun. Bu temenni ile bir kez daha Yalova Halkımızın, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramların bayram gibi yaşandığı mutlu bir gelecek diliyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.