Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Komisyonlara Havale Edildi

Torba Yasa olarak bilinen 9 maddelik teklifin maddeler halinde görüşülmesi için İl Genel ve Belediye Meclislerinin eş zamanlı olarak yaptığı Olağanüstü Toplantıda maddeler komisyonlara havale edildi.

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Komisyonlara Havale Edildi

İl Genel Meclisi geçen ay yaptığı toplantı ile Torba Yasa olarak bilinen 9 maddelik teklife olan itirazları oy çokluğu ile kabul etmişti. Ancak bütün halinde oylandığı için aralarında Üniversitenin kurulacağı Tigem arazisinin Golf alanından Eğitim ve Üniversite alanına dönüştürülmesi de reddedilmişti. Bu karar çeşitli tartışmaları da beraberinde getirince Yalova Valisi Osman Çapalı, İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ile yaptığı toplantıda yasanın maddeler halinde görüşülüp onaylanması için kararı meclislere geri göndermişti. Bunun üzerine İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi eşzamanlı olarak olağanüstü toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda maddelerin oylanmadan önce ön çalışma yapılması için komisyonlara havale edilmesi kabul edildi. İl Genel ve Belediye Meclisi komisyonlardan gelecek olan raporlar doğrultusunda 9 maddenin tamamını tek tek olmak kaydı ile Ağustos ayı meclisinde oylayacak.DOĞAN, “BELEDİYE HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULSUN”

Maddelerin komisyonlara havalesi için yapılan görüşme esnasında söz alan CHP İl Genel Meclisi üyesi Bahar Doğan, “Biz torba yasanın tamamına yapılan itirazları kabul ettiğimizde Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal bizi Yalova’ya ihanetle suçlamıştı. Oysa Belediye Meclisinin aldığı kararı askıya çıkmadığı ortaya çıktı. Bu bir beceriksizliktir. Ben Yalova Belediye Meclisi’nin aldığı kararı askıya çıkmamasından dolayı suç işlediğini düşünüyorum ve Belediye hakkında suç duyurusunda bulunulmasını istiyorum” dedi.

CHP’nin diğer meclis üyesi Altuğ Doğan ise, “Belediye Meclisinin aldığı kararı askıya çıkartmaması bence de suçtur. Ortada bir cenaze vardır. Üniversite ile ilgili konunun sanki sadece İl Genel Meclisi ile ilgili bir konuymuş gibi gösterilmiş olmasını da yanlış buluyorum” şeklinde konuştu.

AKP’li İl Genel Meclisi üyesi Hasan Nergiz ise kamuyu rahatlatacak bir karar alınması gerektiğine vurgu yaparak, “Her iki mecliste tek tek görüşülecek olan torba yasa ile ilgili kamuyu rahatlatacak kararları almalıdır” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.