Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal, "Yalova Tarihinin En Büyük Bayrak Yürüyüşü Olacak"

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal bugün düzenlenecek olan Bayrak Yürüyüşü'ne 15 bin kişilik rekor bir halk kitlesinin katılmasını beklediklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Koçal, "Yalova Tarihinin En Büyük Bayrak Yürüyüşü Olacak"

Koçal, "Cumhuriyet bir avuç mutlu azınlığın ve elitin değil 76 milyonun malıdır" dedi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal bir basın toplantısı düzenleyerek bugün düzenlenecek olan Bayrak Yürüyüşü ile ilgili bilgi verdi. Bayrak Yürüyüşüne rekor bir katılım beklediğini dile getiren Koçal, " Düzenleyeceğimiz yürüyüş Yalova'nın tarihinde gördüğü en görkemli, en etkili ve en geniş katılımlı yürüyüş olacak. Ben 15 bini bulan bir kalabalıkla bu yürüyüşün gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. Halkımız bu yürüyüşe büyük bir katılım gösterecek. Halk Cumhuriyet'e farklı bir yanıyla sahip çıkacak. Halkın egemenliği denilen Cumhuriyet rejimi bir takım insanların, seçkinlerin ve elitlerin kendi ayrıcalıklarını devam ettirdikleri düzenin adı değildir Cumhuriyet. Bu rejim 76 milyonun malıdır Cumhuriyet, kimsenin babasının malı değildir. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Yalova'da da siyasete alet etmeden, particiliğe alet etmeden halkın bu işe sahip çıkacağını tahmin ediyorum. Bazı arkadaşların da yanlış yaptığını düşünüyorum. Particiliğin üzerinde bir belediye organizasyonu varken işin içine siyaseti ve particiliği bu işe bulaştırmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Biz tamamen bir belediye organizasyonu olarak geçen sene olduğu gibi bu senede görkemli bir etkinlik hayata geçireceğiz" dedi."Cumhuriyet Bir Avuç Mutlu Azınlığın Malı Değil"

CHP İl Başkanı Özcan Özel'in, "Cumhuriyet Düşmanları İle Birlikte Yürümeyeceğiz" sözlerine de cevap veren Koçal, "CHP İl Başkanının bizi Cumhuriyet Düşmanı olarak nitelendirmesi de o eskiden gelen alışkanlığın bir tezahürü. Cumhuriyet mutlu bir azınlığın, elitin, seçkinci bir zihniyetin Cumhuriyeti sahiplenerek Türkiye'de ki dayatmaları devam ettirme düşüncesinin neticesi olarak görüyorum bu sözü. Cumhuriyet 76 milyona aittir. Cumhur halk demektir. Cumhuriyette halkın yönetimidir. Halka rağmen bir takım vesayet zihniyetlerinin Cumhuriyet kılıfı altında halka bir takım dayatma yapmalarını benimseyen, kabullenen bir zihniyet ancak böyle konuşabilir. O lafın altında bile zihniyetlerinin göstergesi var. Yine bizim düzenlediğimiz geçen yıl ki yürüyüşe katılanların %39'luk bölümü de başka partilerden halkımız vardı. Bu %39'luk kesimin yarısından fazlası da Ak Parti seçmeniydi. Biz o yürüyüşü de bu yürüyüşü de ideolojik söylemlerle düzenlemedik. Bir takım derneklerin kullanarak yürüyüş düzenlemeye çalışmak olmaz. Biz 30 bin kişi ile birebir görüştük. Dernekleri istismar ederek yürüyüş düzenlemiyoruz. Bizim yürüyüşümüze halkımız sahip çıktı, bu yıl da sahip çıkacak" diye konuştu.Cumhuriyet İçin Feda Olsun

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal yürüyüş için 60 bin TL civarında bir para harcanacağını söyledi. Koçal, "Bizim için Cumhuriyet çok önemli. O nedenle harcanan paranın meblağını hiç önemsemiyoruz. Cumhuriyete feda olsun. Bayrak yürüyüşünde 10 binin üzerinde bayrak ve şemsiye dağıtacağız." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.