Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal, “Vekilin Sahibi Olduğu Ahır Kaçak”

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova Milletvekili İlhan Evcin’in sahibi olduğu ahırın kaçak olduğunu ve yıkılması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ı sahibi olduğu Güneyköy’deki ahırı zabıta ekiplerine göz dağı vermek için denetlettiğini söyleyen AKP Yalova Milletvekili İlhan Evcin’e Yalova belediye Başkanı Yakup Koçal’dan cevap geldi.

Koçal AKP’li Milletvekili Evcin’in sahibi olduğu ahırının kaçak bir yapı olduğunun tespit edildiğini dile getirerek Valilik, Bayındırlık İl Müdürlüğü ve Jandarma’yı göreve çağırdı. Koçal açıklamasında, “Zabıta ve devlet memurları Yalova’da 2 bin esnaf varsa hepsini kontrol edebilir. Bunda gocunacak bir şeyin yoksa neden rahatsız oluyorsun ki. Güneyköy’le ilgili yol çalışması için giden Harita Mühendisleri ile birlikte oraya giden Zabıtalarımız orayı da kontrol etmişler. Elbette ki yapabilir. Baktık ki rahatsız olmak da haklı zira yaptığı inşaat kaçakmış. Bundan sonrası Valiliğin, Bayındırlık İl Müdürlüğü ve Jandarma’nın sorumluluğunda gidip baksınlar gereği neyse yapılsın. Kaçak binanın yıkılması lazımdır. Köylerde mücavir alanda jandarma tespit ettiği kaçak yapıları bize bildirip yıkılmasını istiyor. Vekil olunca ayrıcalık mı yapılacak. Kaçaksa o da kaçak” dedi.Kendi Belgeleri İle Kendini Yalanlıyor

Yalova Belediyesi’nde İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince soruşturma başlatıldığını söyleyen Evcin için Koçal, “Kendi belgeleri ile kendisini yalanlıyor” dedi. Koçal, “İçişleri kararıyla verilen soruşturma iznini Danıştay bozmuş. Danıştay’ın verdiği karar ise bağlayıcı karardır. Basına gönderdiği belgeler de bizim dediğimizi gösteriyor. Yani gönderdiği bu belgelerle kendisini yalanlıyor. Danıştay’ı yanlış belgelerle kandırdığımızı iddia ederek de gaf yapıyor. Bence ben İçişleri Bakanlığı’na siyasi baskı yaparak belediye hakkında soruşturma açtırdım demeli. Varsayalım ki Bakanlık da soruşturma açtı. Soruşturma meclisin aldığı bir imar plan tadilatına açılmış. Olabilir meclis her yıl onlarca plan tadilatı kararı alır ve bunlardan birinde prosedür eksikliği olabilir. Gelir meclise eksiği düzeltilir. Olayı büyük bir şeymiş gibi göstermeye çalışması da ayrı bir konu” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.