Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal, "MHP Ve CHP'li Seçmenlerde Beni Destekliyor"

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal AKP Genel Merkezi tarafından Yalova'da yaptırılan ankette yüzünü güldüren bir sonuç çıktığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Koçal, "MHP Ve CHP'li Seçmenlerde Beni Destekliyor"

Koçal anketin en çarpıcı sonucunun ise AKP seçmeni dışında kalan seçmenin %37'sinin de kendisini desteklemesi olduğunu söyledi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal düzenlediği basın toplantısında AKP'nin Yalova'da yaptırdığı anket sonuçları hakkında açıklamada bulundu. Anketin detaylarını etik bulmadığı için vermeyen Koçal, “Açıklamanın hangi çerçevede yapılacağı genel merkezin vereceği bir karar. Neticede genel merkezin en öncelikli belirleyici unsur olarak baktığı kamuoyu anketleridir. Ben yaptırılan anketleri gördüm. Genel başkan yardımcısı arayarak ‘Her şey gayet uygun’ dedi. Anketleri gördüğümde gerçekten bizim için onur verici bir tablo. Detaylarını açıklamam şık olmaz. AK Parti seçmeninin dışındaki seçmenin yüzde 37’lik desteğini alarak Türkiye’deki en yüksek yere çıkıyor. Ankete katılan insanlar arasında kişinin hangi partiye sempati duyduğu belli oluyor. Orada AK Parti’ye oy verdiğini ya da vereceğini söyleyen seçmenin dışında kalan seçmenin yüzde 37’lik desteği gözüküyor. Bu da Türkiye’deki bu çerçeve içindeki en yüksek oran görünüyor. Yani MHP ve CHP’den oy almaya devam edilecek gibi görünüyor” dedi."Yasaların bana Verdiği Yetki İle Yapıyorum"

Toplantıda CHP Yalova Belediye Başkan aday adayı Vefa Salman'ın, "Turan Koçal'ın malı olsa böyle davranabilir miydi" sözlerine ise, "Ticarette alırsın-satarsın ama neticeye bakarsın. Neticede arttırıyorsan, karlı ticaret yapmışsın demektir ve varlığın artmıştır. Ama neticede varlığın azalıyorsa zarar etmişsin demektir. Ben babamdan aldığım 70 bin Markla ticarete başladım 1984 yılında. O arada birçok şey aldım ve sattım. Ve sonunda baktığımda elimde 70 bin Mark’tan daha fazlası vardı elimde. Bu karlı ticaret yaptığımı gösteriyor. Belediyede de aynı şekilde. 2009’da aldığım belediye tarihinden 5 yılı dolduğu sürede gayrimenkulü belediyenin aldığımdan fazla olacak. Hiç şüpheniz olmasın. Kaç gayrimenkulü varsa, ne kadar değeri varsa ondan fazlası olacak. İşi döndürmektir burada beceri zaten. Yalova Belediyesi bu alıp satma döngüsünü yapmadığı süre tek bir çivi çakamaz. Maharet burada değerlendirip satmak, yenisine daha fazlasını koymak. Bunu da ben yapıyorum. Yasanın tanıdığı yetkilerle yapıyorum. Bağış alıyorsun, imar uygulamasından alıyorsun ve kamulaştırarak yapıyorsun. Benim Yalova’da kamulaştırdığım çok alan var. Bağış aldığım çok yer var. Ticari mantıkla bir döngü oluşturmak beceridir. Böyle yapmazsak Yalova Belediyesi’ni tek kuruş kazanamaz. Onların eleştirmek istediği şey benim maharet ve beceri dediklerimin temelini oluşturuyor” diyerek cevap verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.