Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal Arboretum Ve Kentsel Dönüşüm İçin Ankara'ya Gidiyor

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Arboretum arazisi üzerindeki turizm yatırımı ve Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hayata geçirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'la görüşecek.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Koçal Arboretum Ve Kentsel Dönüşüm İçin Ankara'ya Gidiyor

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Yalova açısından önem arz eden projelerin hayata geçirilmesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan destek isteyecek. Yalova Belediye Meclisinin Mart ayı Olağan Meclisinde gerekli kararların alınmasının ardından Ankara'ya gidecek olan Koçal bu konularla ilgili Bakan Bayraktar'la görüşecek. Her iki konuda da her hangi bir sorun yaşanacağına inanmadığını dile getiren Koçal, "Arboretumla ilgili konu 1/25 binlik Çevre Düzeni Planı gerekçesiyle sorun yaşıyor. 1/25 binlik planda düzenleme yapma yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığında. Bizde bakanlığa giderek Yalova'nın en önemli turizm projesinden birisi olan bu proje ile ilgili bakanlıktan destek talep edeceğiz. Ben bir problem çıkacağını düşünmüyorum. Yalova'ya 5 yıldızlı, kongre merkezli ve sıcak suyu olan bir turizm yatırımının kazandırılmasına ne sayın Başbakanımızın ne de Çevre ve Şehircilik Bakanımızın olumsuz yaklaşması mümkün değil. Zaten görüşmeleri yaptığımızda da bir problem olmayacağını ilettiler.

Yine Kentsel Dönüşümle ilgili de Çevre ve Şehircilik Bakanlığından randevu talep ettik. Bu ay ki belediye meclisimizde kentsel Dönüşümle ilgili gerekli kararları alacağız. Ardından bunu bakanlığa götürerek hızlı şekilde hayata geçmesi için gerekenleri yapacağız" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.