Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kasım ayı meclis toplantısı Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun başkanlığında, Meclis Üyelerinin katılımıyla Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantı ek gündem maddelerinin okunmasıyla devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Ek gündem maddelerinde ilk olarak Yalova Belediye Berberler ve Kuaförler Odası’nın müracaatları ile il genelinde erkek berberi olarak çalışan 98 esnafın 95’inin pazar günleri çalışmayıp nöbetçi dükkan uygulamasına geçilmesinin odaya devredilmesi oylamaya sunularak kabul edildi.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 5/A maddesine göre belediye su abonelerinin ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirmeleri için Yalova PTT Başmüdürlüğü ile ortak proje gerçekleştirilerek su paralarının tahsis edilmesi oylamaya sunularak kabul edildi.

Sahil Düzenleme Projesinde yer alan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesine göre yeni yapılacak kafeterya, büfe, balık lokantası, umumi tuvalet gibi iş yerlerinin ihale edilerek 10 yıl süreyle kiraya verilmesi konusu oylamaya sunularak oy birliğiyle kabul edildi.

Sağlık Bakanlığı tahsisli Yalova Termal Tesislerinde yer alan yeni yapılacak otelin Yalova Belediyesine devredilmesiyle ilgili gerekli yetkinin verilmesi konusu oylamaya sunularak oybirliğiyle kabul edildi.

Denizçalı, Kabaklı mücavir alan sınırlarının belediyeye devredilmesi ve gerekli kararın alınarak Bayındırlık Bakanlığı’na gönderilmesi oylamaya sunularak kabul edildi.

Yalova Belediyesi Burs Yönetmeliği üzerinde yapılacak değişiklik hakkında önerge verilerek burs verilecek öğrencilerin 220 kişiden 320 kişiye çıkartılması, yönetmelikte yer alan Yalova ili sınırları içinde bir ortaöğretim kurumundan mezun olması şartının kaldırılması, bursun sürekliliği öğrencinin başarısı ve muhtaç olması durumuna göre verilip, 4 ay üst üste bursunu almayanın bursunun kesilmesi konuları oylamaya sunularak oybirliğiyle kabul edildi.

Ek gündem maddelerinin okunmasının ardından İmar ve Şehircilik konularıyla komisyon kararlarının görüşülmesine geçildi. Oturumda görüşülmeyen maddelerin bir sonraki gün görüşülmesi kararı alındı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.