Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Kamuoyu Ne İsterse Onu Yaparım"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Yalova Odalar Üst Kurulu'nun İnkılap Vapuru'nun bulunduğu yerden kaldırılması ve balık yuvası olması amacıyla açıkta batırılması teklifine somut cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Kamuoyu Ne İsterse Onu Yaparım"

Salman, "Kamuoyu ne isterse onu yaparım" dedi.

Yalova gündemindeki en sıcak madde olan İnkılap Vapuru'nun bulunduğu yerden kaldırılması ile ilgili Yalova Odalar Üst Kurulu bir açıklama yapmıştı. Üst kurul İnkılap vapurunun Yalova açıklarında batırılmasının ise denizde balık popülasyonunun artmasına olumlu yansıyacağını da dile getirmişti. Bu açıklamadan sonra Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ilk kez İnkılap Vapuru ile ilgili net bir açıklama yaptı. Meclisin İnkılap Vapuru ile ilgili alınacak karar için kendisine yetki verdiğini vurgulayan Salman bu kararı verirken de Kamuoyunun isteğini ön planda tutacağını söyledi. Salman açıklamasında, "Ben halkımızın İnkılap vapuru konusunda vereceği karara saygılıyım. Belediye Başkanlığına gelirken de bu kenti halkla birlikte yöneteceğimizi söylemiştim. Yalova'nın geleceğini ilgilendiren bir konuyla ilgili de Yalova'nın en büyük gücü olan sivil toplum örgütlerimizin görüşlerini, önerilerini görmezden gelmemiz mümkün değil. Yalova'da da böyle bir birlik var. Yalova'yı büyük oranda temsil ediyor. Onların alacağı karar benim için önemlidir. Kaldı ki bu birliğin içerisinde çok sayıda akademik oda var. Yalova'ya hakimdirler. Onların bana verecekleri bilgiye göre bu konuyu değerlendireceğiz. Kamuoyu ne isterse onu yaparım" diye konuştu."Değil Gemi Tank batırırım"

Yalova'da bundan 30 yıl öncesinde Lüfer yakalanabildiğini denizin yeniden bu zenginliğe ulaşmasını çok önemsediğini vurgulayan Yalova Belediye Başkanı vefa Salman, "Meclisimiz de İnkılap Vapuru ile ilgili olarak kararın riyasette olduğunu söylemişti. Halk oradan kaldırılsın diyorsa kaldıracağız. Batırılsın derse ya da sökülsün derse yani ne isterse bizde o yönde adım atacağız. Ben balığa düşkün bir insanım. Sahillerimizde balık yuvalarının oluşturulması ve balık popülasyonunun artmasını destekliyorum. Keşke bundan 30 yıl öncesinde olduğu gibi kaşıkla, zokayla Lüfer yakalanabilse. Eğer buna faydası olacaksa değil İnkılap'ı tank bile batırırım" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.