Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce Seçim Startını Yalova’dan Verdi

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova’da ilk mitingini yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2018 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İnce Seçim Startını Yalova’dan Verdi

Yaklaşık 20 bin kişilik bir kalabalığa seslenen İnce, “O sarayda asla oturmayacağım. Orası için iyi bir emlakçı arıyordum, satacaktım ama milletvekilleri karşı çıktı, sonunda kararı verdik. Bu ülkenin en yüksek puanı almış akıllı çocuklarına üniversite yapacağız. Ben de Çankaya Köşkü’nde oturacağım” dedi.

24 Haziran'da yapılacak erken seçimde, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, öğle saatlerinde doğduğu köy olan Elmalık’taki ziyaretlerinin ardından ilk mitingini Yalova’da yaptı. 14.30’da Yalova Meydanı’nı dolduran binlere seslenen İnce, “11 yaşındayken teyzem ‘Büyünce ne olacaksın?’ dedi. Ben de ‘Başbakan olacağım’ dedim. O zamanlar cumhurbaşkanlığı sembolikti, böyle olacağını bilseydim ‘cumhurbaşkanı’ derdim. Akşam köye geldiğimde eşim ‘Nasıl hissediyorsun kendini, heyecanlı mısın?’ dedi, ‘biraz’ dedim. ‘Korkuyor musun?’ dedi, ‘Hayır, kazanacağıma inanıyorum’ dedim. 80 milyonun yükü omuzlarımda. Umutlarınızı yeniden yeşerttin, tazeleyin, başaracağız. Gariban tabu müdürünün oğlu Kemal Kılıçdaroğlu görevini yaptı. Şimdi görev sırası rahmetli kamyoncu Şerif’in oğlu bende. Hep beraber bunu başaracağız” diye konuştu.

“Trump’la, Putin’e sonra geleceğiz”

‘Ben 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım’ diyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aleviler; benim cumhurbaşkanlığımda haksızlığa uğramayacaksınız. Bir memleket adaletle yönetilir. Bu ülkede kardeşliği, barışı kurmak istiyorsak, kendin için istediğini başkası için de isteyeceksin. Bir sana, bir bana olacak. Önce içeride birlik, Sünni ile Alevi’yi, Türk ile Kürdü kol kola getireceğiz. Aynen Çanakkale’de olduğu gibi. Trump’la, Putin’e sonra geleceğiz. Dün beni üzen bir şey oldu. Bahçeli, benden için ‘MHP’ye husumet besliyor’ diyor. O’na cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Biz ikinci Yalova seçimlerini ülkücülerin desteğiyle aldık. Benim Milliyetçi Hareket Partisi’ne, ülkücülere karşı husumetim yoktur. Bize oy verdiler, görüşmeleri de ben yaptım. Sayın Bahçeli, şehitlere kelle diyen birine partiyi yaslıyorsunuz. İtirazım sanadır.”

“O sarayda asla oturmayacağım”

Cumhurbaşkanı olması halinde sarayda oturmayacağını belirten İnce, “15 yaşından beri CHP’ye sevdalı birisi olarak dün rozetimi çıkardım, genel başkana teslim ettim. Allah’ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda 80 milyonu kucaklamak için çıkardım. Tek olan şey herkesindir. Cumhurbaşkanı da tektir. Partinin cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlamenter sisteme döneceğiz. O sarayda asla oturmayacağım. Orası için iyi bir emlakçı arıyordum, satacaktım ama milletvekilleri karşı çıktı, sonunda kararı verdik. Bu ülkenin en yüksek puanı almış akıllı çocuklarına üniversite yapacağız. Ben de Atatürk’ün oturduğu Çankaya Köşkü’nde oturacağım” diye konuştu.

“Benim diplomam var daha ne olsun”

‘Erdoğan ile yarım da olsa hemşehriyiz’ diyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben ana tarafından Rizeli bir ailenin çocuğuyum. Hemşehrim ‘tek dertleri beni indirmek’ diyor. Bizim derdimiz memleket. Seninle derdimiz yok. Seni indirirsek Dolar iner, seni indirirsek Euro iner, enflasyon, benzin, mazot, gübre fiyatı iner. Bunlar inecekse indirelim seni ne olacak. Dünyada kavga etmediğin kimse kalmamış. Ben gideyim Trump’ın, Putin’in karşısına. ‘Sen yapabilir misin, sana güvenebilir miyiz?’ diyorlar. Ben ondan 5 ay daha fazla kıdemliyim. Mart 2003’te milletvekili oldu, 1 gün bile milletvekili olmadan başbakan oldu. Gizli oturumlara katıldım, grup başkanvekili oldum, benim diplomam var daha ne olsun. ‘O sarayı en yüksek puan almış çocuklarına vereceğim’ diyorum ya bu ülkeyi zeki çocuklar zenginleştirir. Ben sizin çocuklarınıza fizik anlattım bu şehirde, şimdi onlara iş bulmak için yetki istiyorum. Bu çocukların zekalarına, mizahlarına güveniyorum. Böyle giderse 50 günde ince hastalığa tutulur bunlar. Benim derdim bu milletin yüzünü güldürmek, refahını yükseltmek. Benim derdim sizsiniz. Terör nereden gelirse gelsin, FETÖ, DEAŞ fark etmez. Teröre karşı en kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Yolsuzluklarla mücadele edeceğiz. Pazartesi günü mal varlığımı basına göndereceğim. Rahmetli babamdan kalan miraslar var sadece yanlış anlamayın. Bunları anlatacağız. Yetimin hakkını çaldırmayacağız."

Cumhurbaşkanı olduğunda Yalova’ya yapılacak hizmetleri de aktaran İnce, “2018 bitmeden Taşköprü’deki askeri alanı sivil alan yapacağız. Uçağımız olacak. Yalova’ya tıp fakültesi olacak. Bunu başaracağız” dedi.

Muharrem İnce, konuşmasının sonunda Yalovalılardan 3 kez helallik isteyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.