Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce, Koçal’a Ve Coşkun’a Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce 12 Haziran Genel Seçimlerinden sonra ilk açıklamasını Morgül Cafe’de düzenlediği basın toplantısıyla yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İnce, Koçal’a Ve Coşkun’a Yüklendi

İnce Yalova gündemini meşgul eden bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İnce Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun’a destek vermesi konusunda ise, “Bugüne kadar ben bir belediye başkanının milletvekili adayı belirlediğini görmedim” dedi.

İnce, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın AKP için çalışmasından, AKP Milletvekili Temel Coşkun’un TİGEM konusunda kendisine özür dilemesi gerektiği hakkında ve Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan’ın kendi hakkında yaptığı açıklamalar sonrasında açacağı dava konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Seçimler süresince Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın AKP için çalışmasına üzüldüğüne dikkat çeken İnce, seçimlerde Tokmak ve Sugören köylerinin galip çıktığını yaklaşan belediye seçimlerinde ise önceliğin Çınarcık ve Yalova Belediyelerinde olduğunu Çınarcık’la özel ilgileneceğini söyledi.

Partiye yük olmadığına dikkat çeken Muharrem İnce, ”Bir sene sonra il ve ilçe teşkilatlarını yenileyeceğiz. Bu arada da CHP içinde var olan İrlandalıları temizleyeceğim. Parti içinde başkasından talimat alan isimleri barındırmayacağım” dedi.

İnce, basın toplantısına gelmeden önce de eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kendisini tebrik ettiğini de ifade etti.
2007 seçimlerine oranla 2011 seçimlerinin oldukça sönük geçtiğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ”2011 seçimlerinde bana kampanya süresince tanklarıyla toplarıyla tüfekleriyle eleştirilerde bulundular. Bunların hiç birine cevap vermedim yoluma devam ettim. Kampanya başlangıcında Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın yaptığı ‘Şu partiye şu isim aday olursa destek veririm. Diğer partiye şu isim aday olursa desteklerim’ demesi Yalova siyaset tarihinin en kötü söylemi oldu. Benim bildiğim genelde milletvekilleri belediye başkanlarını seçerler. Bugüne kadar ben bir belediye başkanının milletvekili adayı belirlediğini görmedim. 2009’da laik olduğunu söyleyen Yalova Belediye Başkanı sayın Yakup Koçal 2011 seçimlerinde ise elindeki tüm imkanlarıyla AKP’ye destek verdi. Bunu herkes gördü. Yaşar Okuyan cemayüz evvel’i mi açıklayacağımı söyledi. Seçimde aldığı oyun ona hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Temel Coşkun bizim de söyleyeceğimiz sözler var dedi. Hepsi çıksın söylesinler. Benimde konuşacağım sözler olacak. Birkaç sitede çıkan haberlere kanarak bu söylemleri yapacaklarsa hiç yapmasınlar. Çıkan o haberlerin hepsi şuanda davalıktır. Ayrıca seçim süresi içerisinde Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan’ın bana yaptığı beyanatlar ortadadır ve belgelidir. Avukatım beyanatlarından dolayı Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan’a dava açacaktır ”dedi.

Türkiye ortalamasının üstünde oy aldıklarını ifade eden İnce,” 12 Haziran seçimlerinde Yalova’da Türkiye ortalamasının üstünde bir oy aldık. Geçen seçimlerine göre 6,4 oranda oy oranımız arttı. AKP’nin oy oranı ise azaldı. Bu bizim başarımızdır. Bu üçüncü dönemim olacak. Zor ve ağır şartlarda çalışmama rağmen seçilmek beni mutlu ediyor. Seçim dönemi boyunca Yalova’da çok ucuz siyaset yapıldı. Örnek olarak ise AKP adayı Mustafa Pehlivan jeeple gezdiğimi ima etti. Bunu milletvekili olduktan sonra zenginleştiğimi ima ederek söyledi. Böyle bir şey yok 2007’den sonra 2011’de daha da fakirleştiğimi söyleyebilirim. 2007’de iş bulamamışlardı. 2011’de ise TİGEM’i bahane ederek üstüme oynadılar. Seçimlerde %40’larda oy alacağımızı söylemiştim. Ancak Saadet, HAS Parti ve MHP’nin aldığı oylarda yanıldığımı söyleyebilirim. Yalova’da özel oyları da aldığımızı düşünüyorum. İyi muhalefet etmenin ve ülke genelinde tanınmanın getirdiği oylar bunlar. Seçimin kazananları ise Tokmak ve Sugören köyü oldu. Bu iki köyde de var olan baskıya iyi dayandı ve CHP’nin adını çıkardılar. Çınarcık’ın merkezinde de iyi oy aldık. Çiftlikköy’de kötüydük. Bunun incelemesini kısa süre içerisinde yapacağım” şeklinde konuştu.

Yüzbaşı olduğuna dikkat çeken İnce,” Daha önceleri Şükrü Önder ve İlhan Evcin’le de iyi çalışmalar içerisinde oldum. Geçtiğimiz dönem taş ocakları ile ilgili Çevre Bakanlığı’na beraber gittik. Şükrü Önder ile ikili ilişkilerim daha fazla oldu. AKP milletvekilleri hep Teğmenlikte kaldı bense Yüzbaşı oldum. Bunu 25. Dönemde de Binbaşı olacağım. 2-0 yapana kadar bu böyle devam edecek. Diğer AKP’li milletvekilleriyle olduğu gibi Temel Coşkun ile de iyi birliktelik sağlayarak çalışmak isterim. Ancak sayın Temel Coşkun TBMM’de yemin ettikten sonra ilk olarak TİGEM konusunda benden özür dilemesi gerekir. Yanıldıklarını şimdilerde anlamışlardır. İşbirliği konusunun olup olmayacağını bu ortaya koyacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce,” TBMM’de Başbakanla karşılaştığım anda ilk söyleyeceğim şey başaramadın demek olacak. Bunu Meclis kürsüsüne ilk çıktığımda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyeceğim. Ben iş vaatleri vermedim. Ben hiçbir şey dağıtmadım. Vatandaşlarıma sadece gönlümü açtım ve her 3 kişiden biri bana oy vererek yeniden TBMM’ye ve göndererek Yalova’nın adını duyurmamı istedi. Seçimlerde bana oy veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.