Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce’den, Birlik Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için siyasi partilerin il başkanlarına çağrıda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İnce’den, Birlik  Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, siyasi partilerin İl Başkanlarına seslenerek, Yalova'nın, Cumhuriyet ve Atatürk için ayrı bir öneme sahip olduğunu, bu nedenle de; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını, AKP’nin dışında tüm siyasi partilerin İl Başkanları ve yöneticileriyle birlikte, Yalova’da partiler üstü bir şekilde kutlanmasını, bu Demokratik Birlik Cephesi'nin de tüm ülkeye örnek olmasını istedi.

Atatürk’ün Kenti Yalova’dan, Türkiye’ye örnek olacak bir adımın bu yıl 29 Ekim'de atılmasını isteyen İnce, “Siyasi Parti rozeti ve bayrağı taşımadan Yalova’daki Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sesleniyorum. CHP, MHP; DSP, DP, İP, SP, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sevdalı, ülkesini seven, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan diğer siyasi partilerle birlikte ortak bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaparak Atatürk Anıtına birlikte çelenk koyalım” dedi.

Bu girişimin bütün Türkiye’ye örnek olmasını isteyen ve kendisinin de CHP rozetini çıkartarak sadece Milletvekili rozetiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılacağını sözlerine ekleyen İnce, şöyle konuştu: “Atatürk’ün Kenti Yalova’dan , Atamıza ve Cumhuriyetimize olan bağlılığımızı partiler üstü bir şekilde tüm ülkeye gösterelim..Cumhuriyete bağlı, Atatürk’ü seven, demokrasiye inanan siyasi partilerin il Başkanları ile birlikte 29 Ekim’de, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına gelin hep birlikte Cumhuriyete olan bağlılığımızı göstererek, çelengimizi ortak koyalım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Yalova’da görkemli b.ir şekilde kutlamak için şimdiden elbirliği ile mücadele edelim.”

İnce, 29 Ekim kutlamalarında siyasi partilerin ön plana çıkmaması gerektiğini, Milli Bayramların partiler üstü bir şekilde kutlanacağını belirterek “Beni CHP’nin değil Yalova’nın bir Milletvekili olarak kabul ederseniz, ben bundan sadece gurur duyarım. Gelin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını hep birlikte kutlayalım” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.