Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İl Özel İdaresi GİOSB’ye Ortak Olmuyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 2. Gününde görüştükleri Yalova Gemi İhtisas OSB Müteşebbis Heyetine %6’lık katılım payı ile ortak olması hususu İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş’ın muhalefetine karşın 14’e 1 oy ile reddedildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 2. Günü açılış ve yoklama ile başlarken bir önce ki birleşime ait meclis karar özetinin okunması ile başladı.

İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı gündeminde yer alan Çiftlikköy ilçesi, Mandıra ve Karga Tepeleri arası, Kocakır mevkiinde yer alan Sarısu deresinin batısında kalan alan üzerinde kurulacak olan Yalova Gemi İhtisas OSB Müteşebbis Heyetine İl Özel İdaresi’nin %6 katılım payı ile ortak olması ve GİOSB Müteşebbis heyetinde görev almak üzere İl Genel Meclisi üyeleri arasından 1 asıl, 1 yedek temsilcinin seçilmesi teklifi hakkında İmar ve Bayındırlık, Tarım Hayvancılık ve Köye Yönelik Hizmetler, Araştırma ve Geliştirme, İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu ile Orman Enerji ve Sağlık Komisyonlarının ortak aldıkları Yalova Gemi İhtisas OSB Müteşebbis Heyetine %6’lık katılım payı ile ortak olmaması yönünde ki raporlar okundu.

Konu hakkında görüş bildiren İl Genel Meclisi üyesi Bahar Doğan, ”Şuanda tüm Çiftlikköy halkı tedirgin durumdadır. Yalova Gemi İhtisas OSB’si Çiçekçilik OSB’ye çok yakındır. Ve çevreyi kirletici faaliyet gösterecektir. Bunun yanı sıra ana tersane bölgesine de çok uzaktır. Yer seçimi konusunda Bakanlığı yanıltıldığı ortadadır. Bu konu üzerinde çok hassas ve prensipli olmalıyız. %6 değil, %20’lik ortaklık payı verseler bile hiçbir şekilde ortak olmamalıyız. Eğer tersaneler bölgesine yakın bir yerde kurulacak ise bu konu hakkında elimizden gelen her şeyi yaparız” dedi.

Mücadelenin Ankara’da da sürdürülmesini belirten İl Genel Meclisi üyesi Altuğ Doğan, İl Genel Meclisi ve Çiftlikköy halkının gösterdiği istikrarlı duruşun Ankara’ya da taşınarak burada da mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Yalova Gemi İhtisas OSB’nin ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşatacağını dile getiren İl Genel Meclisi üyesi Hasan Nergis, 1/25 Binlik planda OSB alanları yapıldı ancak ilerleyen dönemlerde bu noktalarda büyük sıkıntılar yaşanacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı gündeminde yer alan Çiftlikköy ilçesi, Mandıra ve Karga Tepeleri arası, Kocakır mevkiinde yer alan Sarısu deresinin batısında kalan alan üzerinde kurulacak olan Yalova Gemi İhtisas OSB Müteşebbis Heyetine İl Özel İdaresi’nin %6 katılım payı ile ortak olması ve GİOSB Müteşebbis heyetinde görev almak üzere İl Genel Meclisi üyeleri arasından 1 asıl, 1 yedek temsilcinin seçilmesi teklifi hususu İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş’ın muhalefetine karşın 14’e 1 oy ile ortaklık teklifi reddedildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.