Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“İdeolojiler, İdraklerimize Giydirilen Deli Gömlekleridir”

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin açıklamalarına yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“İdeolojiler, İdraklerimize Giydirilen Deli Gömlekleridir”

“İdeolojiler, idraklerimize giydirilen deli gömlekleridir” diyen Başkan Koçal, “İdeolojik taassupla kavramlar üzerinden çatışma ve kavga üreterek, oy devşirmek hayaliyle ortaya çıkmak çaresizliktir. Sayın İnce’nin söylemi bu çaresizliğin tezahürüdür. Ben geçmişte de, bu gün de siyaseti hep hizmet kavramı üzerinden değerlendirdim.


“SAYIN İNCE, ADAY OLARAK KARŞIMA GELSİN”

Hizmete yönelik icraatı, fikriyatı ve gündemi olmayan Sayın Vekil, sandıkta beni yeneceğini iddia etmiş. Bir kez daha tekrarlıyorum. Yalova ve Yalova insanının geleceğine yönelik hangi vizyon ve projeyi ortaya koyuyorsa; gelsin karşımda, aday olarak bunları halka anlatsın. Bu bağlamda yapılacak siyasi rekabette, halk onun gelecek öngörüsüne onay ve destek verip, Sayın İnce’yi Yalova Belediye Başkanı olarak tercih ederse, bende saygı duyar destek için her türlü gayreti gösteririm.“YALOVA’YA HİZMET ETMENİN ÖNEMİNİ ATATÜRK’TE VURGULAMIŞTIR”

Sayın Vekil, Yalova Belediye Başkanlığı’nı küçümseyebilir. Ama ben biliyorum ki; Atatürk, “Reisicumhur olmasaydım, Yalova’ya belediye başkanı olurdum” diyerek, bu kente hizmet etmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır. Sayın İnce, projelerini paylaşsın ki, kazanamasa bile, içlerinden bizim istifade edebileceklerimiz de olabilir. Eğer istifade ettiğimiz olursa da bunu hayata geçirir ve bunun fikrinin Sayın İnce’den geldiğini halkla paylaşma nezaketini gösteririz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.