Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Hiç Boşuna Atatürk'ün Kentiyiz Diye Öğünmeyelim"

Tonami Kavşağı'nda gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları kapsamında bir çınar ağacının daha kesilmesine tepki gösteren TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan, " Hiç boşuna Atatürk'ün kentiyiz diye öğünmeyelim " dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2016 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Hiç Boşuna Atatürk'ün Kentiyiz Diye Öğünmeyelim"

Tonami Meydanında gerçekleştirilen çevre düzenlemeleri kapsamında müteahhit firma tarafından bir çınar ağacının kesilmesine TEMA'dan tepki geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TEMA Vakfı Başkanı Faruk Tezcan, "Evet trafik rahatlatılmalıydı. Bir çözüm bulunmalıydı. Ancak bulunan çözüm vicdanları sızlattı. Kurtarılabilecek birçok çınar ağacı maalesef yetkililerin duyarsızlığı yüzünden kesildi gitti. Biz taşınması için kurtarılması için mücadelemizi verdik.Trafik tıkanıyor dendi, kamu yararı dendi, ağaçları taşıyacağız dendi, yapılan kesimleri haklı gösterebilecek birçok şey söylendi. Aslında yapılan baştan yanlıştı. Başka çözümler aranmadan en kolay yol tercih edildi.

Kenarda köşede kalan birkaç ağaç kurtuldu diye sevinirken gördük ki onlarda bir bir kesilip kaldırıldı. Kesilen çınar ağaçları yüzünden yüzlerce çınar fidanı dikildiği söylendi. Ancak Dörtyol'da ki yemyeşil eski görüntü ve güzellik hafızalarımızdan hiç silinmeyecek. Keşke bir tane çınar bırakılabilseydi. Altına da bir tabela konulup bu ağacı kesmemek için trafiğin yönünü değiştirdik diye yazılabilseydi. Kesilen ağaçların acısı unutulsun diye bunu da yapmadınız. Yürüyen Köşkü hiç mi duymadınız. Çatıya değecek bir dal yüzünden bina kaydırılmadı mı. Atatürk bu herekleriyle yeşili koruyun diye dünyaya mesaj vermedi mi? Hiç boşuna Atatürk'ün kentiyiz diye öğünmeyelim"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.