Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fatih Caddesi Vitrin, Ya Diğer Caddeler?

Yalova Belediyesi tarafından göreve gelindiğinden beri 3 kez bakımı yapılan Fatih Caddesi Binicioğlu’nun tabiriyle Yalova’nın Vitrin Caddesi. Peki ama araç kullanmayı bırakın neredeyse yürümenin mümkün olmadığı diğer cadde ve sokaklar ne?

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi asfalt yenilemesi yaptığı, ışıklandırmasını düzenlediği, bununla da kalmayıp “Vitrin Cadde” olarak ilan ettiği Fatih Caddesi’ni nedense diğer caddelerden ayrı tutuyor. Oysa Yalova’nın ana arterlerinden birisi olan İstanbul Caddesi bakımsızlık nedeniyle, bırakın araç kullanmayı, neredeyse yürünmeyecek halde. Her yağmurda, “Göller Bölgesi”ni aratmayacak bir görünüme bürünen caddede, yağmur suyu kanalları da yağışlarla birlikte sık sık taşıyor. Hele ki bu caddeye bağlantılı ara sokakların halini anlatmak mümkün dahi olmayacak kadar kötü.

VATANDAŞ SORUYOR, “BAŞKAN EVİNE HANGİ CADDEDEN GİDİYOR”
Bu duruma başta cadde esnafı olmak üzere cadde üzerinde evleri olan tüm vatandaşlar tepki gösteriyorlar. Olayı çifte standart olarak niteleyen vatandaşlar, “Belediye Başkanı’nın Fatih Caddesi’ne neden bu derece hayran olduğunu anlayamıyoruz. Bu caddeye göreve geldiğinden beri 3 kez çeşitli adlarla düzenleme yaparken, İstanbul Caddesi’nin yüzüne dahi bakmıyor. Elbette ki bir caddenin vitrin cadde olması güzel. Ancak iki cadde arasında hizmet açısından uçurum oluşması hoş değil. Bir tarafı yaparken bir tarafı kaderine terk etmenin hizmet anlayışıyla bağlantılı bir tarafı olamaz. Elbette çıkıp ‘Biz o caddeye de birçok şey yaptık’ diyecektir. Ama görünen köy kılavuz istemez. Bir caddeye hizmet sadece ağaçlarını budamakla olmaz. Başkan Binicioğlu’nun evine ne taraftan gittiğini bilmiyoruz ama İstanbul Caddesi’ni kullanmadığına eminiz. Muhtemelen Fatih Caddesi’ni kullanıyordur” şeklinde konuştular.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.