Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Evcin YTSO Başkanı Özel’i İstifaya Davet Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova Milletvekili İlhan Evcin Gemi Sanayi OSB hakkında fikir değişikliği yaparak temsil ettiği esnafa ihanet ettiğini dile getirdiği Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel’i istifaya davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Gemi İhtisas OSB konusunda geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile baklanlık talimatları gereği Gemi İhtisas OSB müteşebbis heyetine üye vermek zorunda olduklarını dile getiren YTSO Başkanı Celal Özel’e AKP Yalova Milletvekili İlhan Evcin’den sert bir çıkış geldi. Evcin bakanlığın bu yönde hiçbir talimatının olmadığını dile getirerek, “YTSO bu konuda bir önceki valinin baskısı ile hareket etti. Benim bilgim dışında YTSO yöneticileri 657’ye bağlı memurlar mı oldu ki bu konuda validen talimat alıyorlar. Bana göre YTSO Başkanı Celal Özel temsil ettiği esnafa ihanet etmiştir. Acilen görevinden istifa etmelidir” diye konuştu.“Koçal %99 Milletvekili Adayı Olacak”

AKP Yalova Milletvekili İlhan Evcin partisinin milletvekilliği adaylığı konusunda Ankara’da sürdüğü yönünde duyumlar aldığı bir konuyu da paylaştı. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun’un Ankara’da birlikte kulis yaptıklarını öne süren Evcin, “Temel Coşkun 1nci sıradan, Yakup Koçal’ın ise 2nci sıradan aday olmak için Ankara’da kulis yaptıkları yönünde duyumlar alıyorum. Bana göre Yakup Koçal %99 milletvekili aday adayı olacak. Bugüne kadar neye olmaz dediyse tersi oldu. Coşkun’da 6 bin oyu olan Koçal’ı 2 nci sıra aday yapıp hem kendisinin hem de Koçal’ın adaylığını garantilemeye çalışıyor. Ama ben Koçal’ın AKP’ye gelmesine sıcak bakmıyorum. Kendisini iyi pazarlayan ve kötü yönlerini iyi örten birisi. Hakkında açılmış 4 dava var. Bunlardan 1 tanesi Danıştay’ca durduruldu. Yani halen süren 3 dava var. Geçtiğimiz günlerde belediyeye gönderilen müfettişlerde evrakta sahtecilik yaptığı gerekçesi ile hem Yakup Koçal hem de Alpay Biterge hakkında işlem başlattılar. Ben Koçal’ın tehlikeli olduğuna inanıyorum” dedi.“Coşkun’la Sorunum Yok Ama Sanırım Onun Benle Sorunu Var”

AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun’la aralarında bir gerginlik yaşanıp yaşanmadığı yönünde gelen bir soruyu ise Evcin, “Benin Temel Coşkun’la bir sorunum yok. Ama sanırım onun benimle sorunu var. Ben halen Yalova Milletvekiliyim. Partimde muhatabım İl Başkanıdır. Ben sekreteri ya da Merkezi İlçe Başkanı ile muhatap ediyorsa bende bir daha İl başkanı ile muhatap olmam” şeklinde yanıtladı.İnce Aday Olmazsa AKP 2-0 Yapar

CHP’nin Muharrem İnce’yi Yalova’dan aday göstermemesinin AKP’nin işine geleceğini dile getiren Evcin, “Bence Muharrem İnce Yalova’dan milletvekili adayı olmazsa bu AKP’nin işine gelir. İnce çok iyi bir şovmen. Bu sayede kendisini ön plana çıkartabiliyor. İş yapmadan kendisini bir şeyler yapıyor gibi gösteriyor. Örneğin TBMM’de Yalova adına verdiği kaç önerge var. Alakasız illerdeki konularla ilgili önergeler veren İnce kendi ili ile ilgili önerge vermiş mi? kendisine soruyorum. Eğer İnce Yalova’dan aday olmazsa AKP seçimleri 2-0 olarak tamamlar” dedi.“Çevre Ve Sanayi Müdürü Yalova’dan Gitmeli”

Yalova Çevre ve Orman Müdürü Vedat Altınel ve Sanayi Müdürü Ali Gül’ünde acilen görevden alınması gerektiğini dile getiren Yalova Milletvekili İlhan Evcin, “Yalova Çevre ve Orman Müdürü ilde çevrenin katledilmesindeki birinci dereceden sorumlu kişidir. Yine Sanayi Müdürü ise Gemi İhtisas OSB’nin Özel kalem Müdürü gibi çalışıyor. Bu iki müdüründe acilen görevden alınmaları lazım” dedi.“Mahkleme Kararı İle Gel Gitler Bürokrata Zarar Verir”

Yalova Valisi Yusuf Erbay’ın mahkeme kararıyla geri dönüşünü de değerlendiren Evcin, “Böyle değişiklikler özellikle bürokrat üzerinde olumsuz etkiye neden oluyor. ‘Vali nasılsa gidecek’ düşüncesiyle çalışılırsa bundan Yalova zarar görür. Umarım bunu bakanlık ve valilik tatlı bir şekilde çözer” yorumunu yaptı. Eski Vali Dursun Ali Şahin’e de göndermede bulunan Milletvekili Evcin, şöyle konuştu:
“Ne olursa olsun ben bundan sonra Yalova’ya gelecek valinin tecrübeli bir vali olmasını isterim. Mehmet Ersoy da Dursun Ali Şahin de ilk kez Yalova’da vali oldu. Çok tecrübeli değillerdir. Daha önce kaymakamlık yapmışlardı. Kaymakamlık ve valilik çok farklıdır. Eski Valimiz Dursun Ali Şahin’in gelir gelmez “1 / 25 binlik Çevre Düzeni Planı’nı değiştireceğim” demesi de bu tecrübesizliğinin göstergesi”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.