Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Evcin’den Cevap Gecikmedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili İlhan Evcin, Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaya aynı sertlikte yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

İlhan Evcin, “Sayın Yakup KOÇAL 09.02.2001 günü Yalova basınında şahsımla ilgili bir takım hakaret dolu açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalarına parça parça cevap vereceğim” dedi.

Evcin açıklamasının devamında, “Benimle ilgili olarak hiçbir görgü kuralına ve siyasi nezakete yakışmayacak şekilde Terbiyesiz ifadesini kullanmıştır.

Kamu yararını savunmak terbiyesizlikse evet “TERBİYESİZİM”.

Yetim hakkını yedirmemek terbiyesizlikse evet “TERBİYESİZİM”.

3194 sayılı İmar Kanununa aykırı yapılan imar uygulamalarına karşı çıkmak terbiyesizlikse evet “TERBİYESİZİM”.

Milano Cafe’de İl Genel Meclisi Başkanlığı Seçimi için yaptıkları pazarlığı halkımıza duyurmak terbiyesizlikse evet “TERBİYESİZİM”.

TİGEM ile ilgili olarak halkımızı doğru bilgilendirmesi gereklidir.
TİGEM Kamplarının olduğu yerin kira sözleşmesi feshedilmemiştir. 2012 yılına kadar kira sözleşmesi devam etmektedir. Belediyenin 3194 sayılı İmar Kanununun 8b maddesine göre yaptığı kıyı kenar uygulaması buranın kira sözleşmesini iptal etmemektedir.

Belediyenin yaptığı bu uygulamaya karşı 06.01.2011 tarihinde TİGEM Genel Müdürlüğü tarafından yürütmeyi durdurma davası açılmıştır. Dava devam etmektedir. Yalova Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Ayrıca Belediye Başkanı Yakup Koçal açıklamalarında Yalova’ya bir çivi bile çakmadığımı ifade etmektedir.

Sayın Koçal’a göre; Kanun Teklifi vererek Yalova’ya Üniversitenin Kurulmasını sağlamak, TİGEM arazisinin Yalova Üniversitesi’ne tahsisi için gerek Kanun teklifi hazırlayarak gerekse de Yüksek Planlama Kurulu kararı çıkması için gerekli girişimlerde bulunarak Yüksek Planlama Kurulu kararı çıkartılmasını sağlamak ve en son olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna ait prefabriklerin hem de kendi Belediye Başkanlığı döneminde Yalova Belediyesine tahsisini sağlamak herhalde Çivi Çakmak kapsamına girmemektedir.

Yarın Belediye Başkanının yanlış İmar Uygulaması sonucu İçişleri Bakanımızın verdiği Soruşturma İzni ile Danıştay’ın Kararını açıklayacağım.
Her gün Belediye başkanının verdiği yanlış bilgilerle ilgili olarak halkımızı bilgilendirmeye yönelik açıklamalarım devam edecektir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.