Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Esnaf Mega Projelerin Hayata Geçirilmesini Bekliyor

Bu yılda yaz aylarından aradığını bulamayan Yalova esnafı gözünü Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın mega projelerinden olan Yalova Ata Limanı ve Eğlence Adası projelerinin hayata geçirilmesine dikti.

Haber Giriş Tarihi: 21.06.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Esnaf Mega Projelerin Hayata Geçirilmesini Bekliyor

Umudunu yaz aylarına bağlayan Yalova esnafı bu yılda Ramazan ayının Temmuza denk gelmesi ve istenen turist sayısının Yalova'ya çekilememesi ile birlikte sezondan umudunu kesti. Esnafların en büyük umudu ise CHP Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın seçim öncesinde halka vaat ettiği mega projeler oldu.

Zira Salman'ın projeleri arasında Yalova'da turizmi patlatması ve ile ciddi hareketlilik getirmesi beklenen projeler de vardı. Bu projelerin başını çeken Yalova Ata Limanı Salman'ın proje tanıtım kitapçığında, "Atatürk'ün hayali..Yalova gerçek bir deniz kenti olacak.. Cruıse Port Liman Projesi" sözleriyle tanıtılıyordu. Yerli ve yabancı binlerce turisti taşıyan dev yolcu gemilerinin Yalova'ya gelmesine imkan tanıması hedeflenen bu projenin ilin turizm potansiyelini arttıracağı savunuluyordu. Turizmin canlanmasına imkan tanıyacak diğer bir proje ise Eğlence Adası Projesi. Bu projede kitapta Yalova halkına, "Eğlence turizm gelişim ve destek programı. Marmara bölgesinin cazibe merkezi olacağız. Gelirimiz ve neşemiz de artacak. Dereağzı eğlence kompleksi. Binicilik çiftliği. Yalovafrik. Yandan çarklı gezi vapuru. Pazar günü eğlence yaylası" sözleri ile duyurulmuştu.
Her iki projenin de bir an önce hayata geçirilmesini 4 gözle beklediklerini dile getiren Yalova esnafı, "Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman vaat ettiği projeleri hayata geçirmeli. Özellikle ilde turizmin gelişimi ve buna bağlı ekonomisini canlanmasını sağlayacak Yalova Ata Limanı ve Eğlence Adası projelerinin bir an önce gerçekleştirilmesini dört gözle bekliyoruz" diye konuştular.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.