Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğan’dan Sağlık Koruma Bandı İtirazı

İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’ne dilekçe vererek, AKSA’nın dün yapılan Karbon Elyaf Tesisi Kapasite Artışı ile ilgili ÇED toplantısına itiraz gerekçelerini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Doğan, “AKSA’nın ekonomi ve istihdama katkı vermesi çok önemli, ancak sağlık koruma bandı kendi mülkünde olmalıdır” diye konuştu.

Doğan, dilekçesinde “Aksa’nın karbon elyafta üretim artışı yapması çok önemlidir. Yalova’nın ülkemizin kalkınması ve istihdamına katkı vermesi, bu da gerçekten çok önemlidir. Ancak yine de ÇED raporu değerlendirilirken ve karar alınırken Sağlık Koruma Bandı’nın AKSA’nın kendi mülkünde olmalıdır. Ayrıca Karbon Elyaf Tesisi’nin kapasite artışı projesinin de yer aldığı alanda sanayi alanları kısmı, Bursa 3.İdare Mahkemesi’nin 2009/542 no’lu kararı ile iptal olmuştur. Halen revizyon çalışmalarının devam ettiği bu alanlarla ilgili sonucun ne olacağı belli değildir ve 1/25 Bin Ölçekli Planlar kesinleşmelidir” ifadelerine yer vererek, “Karbon Elyaf Üretim Tesisi Kapasite Artışı ile ilgili ÇED ve Nihai ÇED Raporu’nun yukarıda belirttiğim hususlar yerine getirildikten sonra değerlendirilmesini arz ve talep ederim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.