Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğan’dan Koçal’a Cevap

İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyesi Bahar Doğan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın, "Belediye Meclisinin TİGEM'de üniversite ile ilgili aldığı karar yoktur" sözlerine cevap verdi. Doğan, "Sayın başkan gerçeği söylesin, halkı yanıltmasın" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Doğan’dan Koçal’a Cevap

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi arasındaki gerginlik halen sürüyor. Bu noktada Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın, "Belediye Meclisinin TİGEM'de üniversite ile ilgili aldığı karar yoktur" sözlerine İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyesi Bahar Doğan'dan cevap gecikmedi. Doğan yaptığı yazılı açıklamada, "Yalova Belediye Başkanı Sayın Koçal'ın basın aracılığı ile CHP'li İl Genel Meclis Üyesi olarak Şahsım ve Sayın Altuğ Doğan'a verdiği cevapta " Belediye Meclisinin TİGEM'de üniversite ile ilgili aldığı karar yoktur." Diyor. Kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor. Eğer üniversite ile ilgili aldığı karar yok ise Yalova'nın kaderiyle il genel meclisi değil kendisi oynamıştır. Oysaki Belediye Meclisinin TİGEM ile ilgili 04.03.2011 Tarih ve 73 nolu kararı Kendi Belediyesinin internet sitesinde mevcuttur. (https://ebelediye.yalova.bel.tr/).

Sayın Başkan yine basında "Askıya çıkmak için iki Meclis'in ortak karar alması gerekir." Demiş. Ortak karar alma diye bir mevzuat yok. Her iki meclis kararları ayrı ayrı alır. Uyuşan 1/25000 ölçekli plan kararları eş zamanlı askıya çıkarılır. Kaldı ki her iki meclis ayrı ayrı zamanlarda Tigem'de Üniversite için karar almıştır. Sayın Başkan bu konuda da halk yanıltıyor. Ya da mevzuatı bilmiyor. Üniversite imar planını bahanesiyle satmaya yönelik imar planı konularını tekrar gündemimize taşımaya çalışıyorlar. Üniversite imar planını bahanesiyle satmaya yönelik imar planı konularını tekrar gündemimize taşımaya çalışıyorlar.

Her iki meclis TİGEM in içindeki 940.000 m² Golf+Spor Tesis Alanının Eğitim (Üniversite) Alanı olarak planlanması ile ilgili Yalova Belediye Meclisi 04.03.2011 Tarih ve 73 nolu, Yalova İl Genel Meclisi 14.03.2011 Tarih ve 54 nolu kararını oy birliği ile aldığı karar örtüşmektedir. Her iki meclisin aldığı kararlar eş zamanlı askıya çıkarılması gerekir. Meclisler Üniversite ile ilgili karar almış üzerine düşen görevi yapmıştır. Özel İdare askıya çıkarmıştır. Yalova Belediyesi de askıya çıkmadı ise idari olarak hata yapmıştır. Yalova'nın kaderi ile oynamıştır. Soruşturma açılmalıdır. Ancak tüm bu durumlar alınan kararı yok etmez. Tekrar tekrar aynı kararı alarak zaman kaybetmeye ne gerek var. Belediye zaman kaybetmeden hemen askıya çıkmalıdır. Yalova Belediyesi askıya çıktı ise TİGEM'de Üniversite imar kararı zaten kesinleşmiştir" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.