Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğan'dan Çarpıcı, "Su" İddiası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi Üyesi Altuğ Doğan su sıkıntısı çekilen Yalova'da Yeşil Körfez Su Birliğinin suyu başka illere sattığını iddia etti.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Doğan'dan Çarpıcı, "Su" İddiası

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Altuğ Doğan çarpıcı bir iddia ortaya attı. Susuzlukla burun buruna gelen Yalova'da suyun başka illere satıldığını söyleyen Doğan açıklamasında şu sözlere yer verdi.

“Bugüne kadar halkı rahatlatacak bir bilgi Vali Esengül Civelek tarafından kamuoyu ile paylaşılmadı. Bunu açıklamayı hep beraber bekliyoruz. Bir diğer konu rezerv su miktarının azaldığı ve susuzluk tehlikesinin yaklaştığı bugünlerde Belediye Başkanı Yakup Koçal ve Yeşil Körfez Su Birliği’nin gemilerle hala dere ağzı iskelesinden su satmaya devam etmesidir. Bu satış işlemi devam edecek mi merak ediyorum? Yapılan anlaşmaya göre 3 bin 500 tonluk gemiler dere ağzına yaklaşarak 40 bin tonun altına kadar tonu 2 TL’den, 40 bin tonun üzerindeki satışlarda tonu 1 TL’den su satılmaktadır. Yalova’da yeterli su rezervi olması halinde olaya ticari bakılabilir. Ancak su sıkıntısının bariz olduğu ve gittikçe daha büyük sorun haline geleceği öngörülürse belediyenin gemilerle su satışının derhal durdurulması gerekmektedir. Yalova halkına suyun tasarruflu kullanılması için akıl veren kişiler bir an evvel suyun 1 litresinin dahi satılması uygulamasından vazgeçmeleri gerekmektedir”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.