Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğan, “Çevre Müdürü Araştırsaydı 10 Kere Ceza Keserdi”

Kabaklı, Denizçalı ve Kılıçköy muhtarları verdikleri dilekçeyle Katı Atık Depolama Tesisi’ne giden yolun onarımının yapılmasını istedi. Çiftlikköy Kaymakamı Hasan Öztürk’ün İl Genel Meclisi’ne ilettiği talep, meclis üyelerinin tepkilerini YAKAB’a yön

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Doğan, “Çevre Müdürü Araştırsaydı 10 Kere Ceza Keserdi”

Meclis üyeleri, Yalova’daki tüm belediyelerin ve İl Özel İdaresi’nin de üyesi olduğu Yalova Katı Atık Tesisleri Birliği YAKAB’ın üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmediğini söyledi.



“GERÇEKTEN YASALAR ÇALIŞSIN, MAĞDURİYET VAR”

CHP’li Meclis Üyesi Bahar Doğan konunun çevre komisyonuna da havale edilmesi gerektiğini dile getirerek, “Bu arkadaşlarımız gidip orayı yerinde görsünler. YAKAB, çöple ilgili verdiği taahhütlerin hiçbirisine uymuyor. Köylü var diye ezip geçen geçene. Eğer orada Çevre Müdürü, gerçekten bir inceleme yaparsa, YAKAB’a 10 kere ceza kesecek kadar şey çıkar. Çöp alanından uçuşan çöpler, plastik poşetler, köylülere kadar gidiyor. Gerçekten yasalar çalışsın, ciddi bir mağduriyet, ciddi haksızlıklar var” diye konuştu.



“YAKAB’A MÜRAACAT EDİLDİ AMA HİÇBİR ŞEY YAPILMADI”

AKP’li Meclis Üyesi İbrahim Akay ise, “Katı atık tesisine atık götüren ağır tonajlı araçlar bu yolu bozuyor. YAKAB’a müracaat edildi ama hiçbir şey yapılmadı. O bölgedeki 2 taş ocağıyla görüştük, yolun yapımı için gereken altyapı malzemesini temin edeceklerini söylediler” diye konuştu. Meclis Başkanı Atalay Beştaş, komisyona YAKAB’ın İl Özel İdaresi’ne yatıracağı ödenekten bu yolun yapım masrafının karşılanabileceğini söylerken, AKP’li Hasan Nergis ise, “Bu konunun meclise üçüncü gelişi. Bizim yol standartlarımıza uygun yol yapılamayacağından reddedildi. Bence de bu yol, yol ağına alınmadan, depolama tesisi ile İlyasköy arasındaki bir kısmının yapımını üzerimize alalım” dedi.

Meclis, konuyu ayrıntılı incelenmesi için İmar, Plan Bütçe ve Çevre Komisyonlarına havale edilmesine karar verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.