Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Dipsiz Göl"ü Köylere Hizmet Götürme Birliği İşletecek

Teşvikiye Beldesi’nde bulunan Yalova Valiliği, tarafından yapılan düzenleme ile turizme kazandırılan “Dipsiz Göl” bundan böyle Çınarcık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İstanbul Turizm Yatırımları A.Ş tarafından ortaklaşa olarak işletil

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Bugüne kadar İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Döner Sermayesi tarafından işletilen “Dipsiz Göl” ün işletme hakları 10+10+9 yıl olmak üzere toplam 29 yıllığına Çınarcık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İstanbul Turizm Yatırımları A.Ş’ye devredildi. Yapılan sözleşme gereği Çınarcık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İstanbul Turizm Yatırımları A.Ş ortaklığı 2008 yılı içerisinde 11 bin 232 YTL 50 YKR kira ödeyecek. Yıllık kira artışı ise Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenen Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) oranında arttırılacak.

Dipsiz Göl’ün bir turizm merkezine dönüştürülmesini hedeflediklerini söyleyen Çınarcık Kaymakamı Şükrü Kara bölgede ciddi yatırımlar yapılacağını vurguladı. Projelendirme çalışmalarını sürdüğünü dile getiren Kara, “İlimiz açısından önemli turizm değerlerinden birisi konumundaki “Dipsiz Göl” ve çevresine ciddi yatırımlar yapılacak. Bunun için projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Proje birkaç ay içerisinde Çevre ve Orman Bakanlığı’na sunulacak hale gelecek ve bakanlık onayı alındıktan sonra da çalışmaların startı verilecektir. Burasının canlandırılmasını ve Yalova’nın bundan yerli ve yabancı turizm anlamında büyük kazanımlar sağlamasını hedefliyoruz” dedi.

Proje kapsamında Dipsiz Göl ve çevresine piknik alanları, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, kır gazinosu, çeşmeler, kamp ve karavan kurma alanları, sabit geceleme tesisleri, organik ürünler alış veriş merkezi, kır kahvesi, amfi tiyatro, disko, toplu oturma yerleri, yayla gezinti yolları, Bungalow tipi evler, Türk Hamamı, çocuk oyun parkı, seminer salonu, değişik konaklama, eğlence ve dinlenme birimleri yapılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.