Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Deponun Bakımı Düzenli Olarak Yapılıyor"

Kızılay Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada Yalova'da yer alan Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nin bakımının düzenli olarak yapıldığı dile getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2017 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Deponun Bakımı Düzenli Olarak Yapılıyor"

Açıklamada Yalova'da görevli bir personelin bulunduğu ancak söz konusu personelin Kızılay'ın planlaması doğrultusunda Bölge Afet Müdahale merkezlerinde ve Genel Merkezde görev yaptığı dile getirildi.

Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi, "Türk Kızılayı Afet yönetim sistemini yerel, bölgesel ve ulusal riskler doğrultusunda yapılandırmıştır. Acil durumlarda etkin müdahale gerçekleştirilebilmesi ve bu yolla Türk Kızılayı'nın verdiği hizmetlerin ülkenin her noktasına etkin bir şekilde ulaştırılması amacıyla, 9 Bölge ve 25 Yerel Afet Yönetim Merkezi teşkil edilmiştir. Söz konusu merkezlerin olası bir afet ve acil durumda ivedilikle harekete geçirilmesi, tüm birimlerin aynı reaksiyon kabiliyeti ile faaliyetlerini sürdürebilmesi ve olağan durumlarda en üst seviyede hazır halde olmalarını sağlamak için düzenli olarak eğitim, kontrol, bakım ve denetlemeleri yapılmaktadır. Bu kapsamda Yalova depomuz Yerel Afet Deposu olarak planlanan bir depo olup halen Yalova'da 1 görevli personelimiz bulunmaktadır. Ancak söz konusu personel Kızılay'ın planlaması doğrultusunda Bölge Afet Müdahale merkezlerinde ve Genel Merkezimizde görev yapmaktadır.  İstanbul'daki Bölge Afet Yönetim Müdürlüğümüze bağlı 'destek depo' olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Dolayısıyla Yerel Afet Depomuz Bölge Depomuzu destekleyen, Bölgemizin kifayet etmediği durumlarda destek fonksiyonu olan tali bir görev ifa etmektedir. Envanterinde bulunan çadır ve çadır içi malzeme ile birlikte diğer ekipmanlarımızın bakımı ve kontrolü düzenli olarak yapılmaktadır. Türk Kızılayı'nın ülkemize yayılmış yaklaşık 700 şubesi bulunmaktadır. Şube Başkanlarımız gönüllü olarak görev yapan, çevrelerinde yardımseverlikleriyle öne çıkmış kişilerdir. Ancak afet müdahalesi ve afet ekipmanı depolaması ile bakımı uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle Türk Kızılayı bünyesinde uzman afet müdahale personeli istihdam etmektedir. Sözkonusu personel Kızılay'ın planlaması doğrultusunda Bölge Afet Müdahale merkezlerinde ve Genel Merkezimizde görev yapmaktadır. Yerel Afet Müdahale Merkezlerinde ise merkezin büyüklüğüne göre ya daimi ya da belirli günlerde görevlendirilen personel bulunmaktadır. Yalova Yerel Afet Müdahale Merkezi de belirli günlerde uzman personel tarafından kontrolü yapılan bir depodur"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.