Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dağ Ve Eruslu Meslek Yüksek Okulu İçin El Sıkıştı

Yalova Üniversitesi ve Çiftlikköy Belediyesi arasında Meslek Yüksek Okulu kurulmasına yönelik anlaşma sağlandı.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Dağ Ve Eruslu Meslek Yüksek Okulu İçin El Sıkıştı

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ Etibank Tesislerinden ayrılan 10 dönüm araziyi Yalova Üniversitesi'ne tahsis edeceğini açıkladı.

Yalova Üniversitesi tarafından bir süredir yer sorunu nedeniyle Çiftlikköy'de açılamayan Meslek Yüksek Okulu sorunu aşıldı. Yalova Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ ilçeye bir okul kazandırılması için el sıkıştı. Konuyla ilgili konuşan Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, "Rektörüm istesin belediye binasını bile meslek yüksek okulu yapılmak üzere veririm. Orası olmaz diyorsa da nasıl bir bina istiyorsa yaparım. Hatta Etibank'tan ayrılan 10 dönümlük belediye tesis alanını üniversiteye tahsis edeceğim. Bunu hemen belediye meclisimize götürecek onay çıkmasının ardından da proje çalışmasına başlayacağız" dedi.Bilişim Üssü Kurulacak

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ise Etibank tesislerinden ayrılan 10 dönümlük arazinin kendilerine tesisi durumunda buraya bir teknoloji üssü kuracaklarının sözünü vererek, "Biz Yalova Üniversitesi olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında her ilçenin özelliklerini öne çıkartan ara eleman yetiştiren meslek yüksek okulu çalışmamız var. Çiftlikköy ilçemizde de bilgisayar ve bilişimle ilgili meslek yüksek okulu kurma projemiz var. Belediye Başkanımızın bize tahsis edeceği binaya en kısa sürede bu okulu açacağız. Etibank Tesislerinden ayrılan alan ise bizim açımızdan çok değerli bir yer. Eğer başkanım burayı bize tahsis ederse o arazi üzerine bilişim üssü, teknoloji transfer merkezi, AR-GE Merkezi ve Meslek Yüksek Okulu kuracağız" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.