Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun, "Olumlu Bir Gelişme"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova Milletvekili Temel Coşkun İDO'nun hafta içi sabit fiyat uygulamasına geçmesinin olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Coşkun, "Olumlu Bir Gelişme"

Coşkun aynı uygulamanın haftanın her gününde yapılması için İDO yetkilileri ile görüşmeye de devam edeceklerini söyledi.

AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun İDO'nun tepki toplayan esnek fiyat tarifesinden hafta içinde vaz geçişini değerlendirdi. Bu uygulamanın haftanın tüm günlerine yayılması için de çaba harcayacaklarını dile getiren Coşkun, "İDO özelleşirken biz mutlaka farklı çalışmaların olacağını biliyorduk. Ama özelleştirmenin beraberinde daha iyi hizmet akışını ve müşteri memnuniyetini getireceğini düşünüyorduk. Ancak İDO'nun bu bölge için alternatifsiz olması bir süre sonra uygulamanın sıkıntıya dönüşmesine neden oldu. Devreye giren farklı fiyat uygulamaları vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bu uygulama zamanla sınıf ayrımına doğru gitmeye başladı. Ardından Topçular-Eskihisar hattında bir öncelik uygulaması hayata geçirildi. Bu uygulamada da kargaşalar yaşandı. Biz bu uygulamaları devamlı olarak takip ettik. İDO yetkilileriyle de görüşmelerimizi hiç kesmedik. Biz halkımızın sıkıntılarının giderilmesi için gerekenleri elimizden geldiğince yapıyoruz. İDO Yetkilileri ile görüşmelerimiz neticesinde 2 hafta önce bir adım attılar ve bize Pendik hattında ki 124 koltuğu ekonomik koltuk olarak belirleyeceğiz dediler. Bu iyi niyetli bir adım olmasına rağmen bizi tatmin etmedi. 440 koltuktan 124'tanesi için böyle bir uygulamaya gidilmesi sorunu çözmez dedik.

Burada bir şeyi daha söylemek istiyorum ki İDO özel bir şirket. Bu şirketin uygulamalarını AKP, Ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilintilendirmemek lazım. Bizim özelleştirmeden sonra yapacağımız çok da fazla bir şey kalmıyor. Bizim bu noktadan sonra yapacağımız tek şey vatandaşımızın mağduriyetini paylaşmaktır. Bizde bunu yaptı ve İDO yetkililerini uyardık. Bütün bu takip ve görüşmelerimiz neticesinde İDO yetkilileri dün bizi arayarak 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren hafta içi tek fiyat uygulamasına geçildiğini bildirdiler. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri ise yine esnek fiyat uygulaması devrede olacak. Bu bizim açımızdan önemlidir. Biz yine konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. İDO enflasyona ve ülkenin mevcut durumuna göre yapması gereken fiyat artışını yapsın. Ancak esnek fiyat uygulamasını vatandaşım kabullenmiyor ve ağır buluyor. Sürekli olarak İstanbul'a gitmek zorunda olan vatandaşlarımız açısından bu uygulamanın ne derece zorlayıcı olduğunu bir düşünün. İDO'nun bu sabit fiyat uygulamasını hafta sonu da yapması için görüşmelerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.