Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun’dan Çiçekçilik OSB için Müjde

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun‘dan Yalova’ya Çiçekçilik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi müjdesi geldi.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Coşkun’dan Çiçekçilik OSB için Müjde

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Bakan yardımcısı, Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda Yalova Çiçekçilik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasının tamamlanması için gerekli yol haritasının belirlenmesini ve gerekli mali desteği sağlayan Yalova Milletvekili Temel Coşkun’dan Yalova’ya bir müjde daha geldi.

Yasal mevzuat gereği %5’i müteşebbis heyetçe, %95’i Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanması gerektiğini belirten AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “ 1050 dönüm üzerine kurulması planlanan Yalova Çiçekçilik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin 600 dönümü 2007-2011 yılları arasında kamulaştırılmış, %5’i müteşebbis heyet tarafından temin edilen 3 milyon 341 bin TL Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından aktarılmıştır.

Kalan 450 dönümü ise kamulaştırılmak üzere planlanmıştır. Kamulaştırmanın bir an önce tamamlanması adına gerekli olan 2 milyon 430 bin TL kaynak girişimlerimiz ve görüşmelerimizin ardından 02 Kasım 2011 tarihi itibariyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından Yalova Çiçekçilik OSB’nin kurulması için tahsis edilmiştir. Bir an önce kurulmasını hedeflediğimiz ve Yalova’mız adına önemle takip ettiğimiz OSB’ler konusunda mesafe alması için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Burada teknik inceleme ve fizibilite çalışmalarını yürütürken, Ankara’da ilgili Genel Müdürlükler ve Bakanlıklarımızda yapmış olduğumuz çalışmaların takibini yapmaktayım.

Hizmetlerimiz günden güne artarak devam etmektedir. Tüm Bakanlıklarımızın ilimizde yatırım yapacağı sahaların oluşması için çalışmalarımız ve çabalarımız sürmektedir. Yapımı süren çalışmaların bitimi ve planlanan çalışmalara bir an evvel başlanması için görüşme ve takip sürecimiz devam etmektedir.

Yalova Çiçekçilik OSB’nin kurulmasında geri kalan kamulaştırma için gerekli olan 2 milyon 430 bin TL’nin tahsili için girişimlerimiz sonuç vermiştir. 02 Kasım 2011 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın sağlamış olduğu kaynakla birlikte toplamda 5 milyon 768 bin TL kredi tahsis edilmiştir. 288 bin 400 TL müteşebbis heyeti tahsisi ile birlikte toplamda 6 milyon 56 bin 400 TL (3 milyon 365 bin dolar) mali kaynakla oluşacak Yalova Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi Yalova’mızda ve bölgemizde hem örnek hem de öncü bir istihdam sahası oluşturacaktır. Önemli bir ticari hacme sahip olacak bu yatırım, ilimizde ve bölgemizde önemli bir ticari hareketlilik ve hacim oluşturacaktır.

Yalova’mızın ileriye dönük kalkınma planlamasını oluşturacak birçok yatırımın müjdesini de büyük bir mutluluk içerisinde değerli hemşerilerimle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü yetkilileri tarafından daha önce eşine rastlanmamış bir kaynak aktarımı olduğu ifade edildi. Daha önceki uygulamalarda kamulaştırma bedelleri için sağlanan kredinin kısım kısım ve parça parça sağlandığını, ilk kez bir seferde 2 milyon 430 bin TL gibi büyük bir mali kaynağın aktarımının, Yalova Çiçekçilik OSB’nin kurulumu aşamasını hızlandıracağını ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü yetkilileri ve Yalova Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti üyeleri, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun’a yardım ve desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

Çiftlikköy halkını da mutlu eden 2 milyon 430 bin TL’lik kredi destekle kurulumu tamamlanacak Yalova Çiçekçilik OSB, Çiftlikköy’de ve Yalova’da önemli bir ticari hareketlilik oluşturulacağı beklenmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.