Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun, “28 Şubat Hesaplaşması Değil”

CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin teklifi eleştirirken, “Çocuklarımızın geleceği Başbakan'ın intikam duygusuna kurban edilemez” demişti.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Coşkun, “28 Şubat Hesaplaşması Değil”

AKP Yalova Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise, “Bu bir 28 Şubat hesaplaşması değil çağdaş dünyanın gereği” diye konuştu.

4+4+4 olarak eğitimin 12 yıla çıkartılmasına yönelik tartışmalar sürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Komisyonu’nda CHP ve AKP’li üyeler arasında hararetli tartışmalar yaşanmıştı. Sistemle ilgili eleştiri getiren İnce ise bu eğitim sisteminin intikam duyguları ile uygulamaya sokulmaya çalışıldığını söylemişti. AKP Yalova Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Temel Coşkun ise bu sürecin 28 Şubat’ın intikamı gibi yorumlanmasının yanlış olacağını dile getirdi. Coşkun, hayata geçirilmesi hedeflenen 12 yıllık eğitim sisteminin çağdaş dünyaya uyum göstermenin gereği olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımızı alternatifsiz ve dayatmacı bir sistemden kurtararak onlara farklı alternatifler sunuyoruz. Çocuklarımız 2. dört yılın ardından istediği okulu seçecek. 28 Şubat sürecinin en büyük hedefi İmam Hatip Liselerinin önünü kapatmaktı. Ama maalesef tüm meslek liselerinin de önü tıkandı. Bu 28 Şubat’ın rövanşı ya da intikamı değil. Bu çağdaş dünyanın gereği. Biz de çağın gereklerinin uygulayıcılarıyız. Meslek liselerinin önünü bu yasa ile açacağız. Türkiye’de bu sistemle öğrencilerimiz daha çağdaş, uygar, esnek ve alternatifi bol bir sistemde okuyacaklar” dedi.

Milli Eğitim Komisyonu’nda CHP’lilerin itirazlarını da yorumlayan Coşkun, “Komisyonda muhalefet rekor kırdı. 12 saat konuştular. Biz de bıkmadan usanmadan dinledik. Biz onların fikirlerinden de istifade ediyoruz. Biz onların gerçek amaçlarını biliyor ve gayri samimi buluyoruz. Tek dertleri komisyon görüşmelerinin önünü tıkayarak süreci tıkamak. Ama bu teklif mutlaka kanunlaşacak. Onlar da bunu biliyorlar. Komisyondaki muhalefet milletvekilleri ile birlikte bu kanunu hazırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.