Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Civelek, “Makam Kapılarını Sonuna Kadar Halka Açacağız”

Türkiye’nin 2. kadın valisi olan Esengül Civelek düzenlenen karşılama töreni sonrasında Yalova Valiliği görevine resmen başladı.

Haber Giriş Tarihi: 29.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Civelek, “Makam Kapılarını Sonuna Kadar Halka Açacağız”

Yalova Valisi Osman Çapalı’nın merkeze çekilmesinin ardından Türkiye’nin 2. kadın valisi olarak Yalova Valiliği görevine atanan Esengül Civelek görevine başladı. Yalova Valiliği bahçesinde düzenlenen törenle ildeki askeri ve mülki erkan tarafından karşılanan Civelek, makam kapılarının halka sonuna kadar açık olacağını dile getirdiği konuşmasında, “Yalova’ya vali olarak atanmaktan, Yalova’ya hizmet edecek olmaktan son derece guru ve onur duyuyorum. İlimizin her yönden ve her açıdan kalkınması ve gelişmesi için çalışmalarımızı çok değerli Yalova’lılarla kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektörle iş birliği, elbirliği ve gönül birliği içerisinde gerçekleştireceğiz. Sorunların çözümünde karşılıklı diyalog ve görüş alışverişini benimseyecek, ilimiz için güzel ve önemli hizmetler gerçekleştireceğiz. Amacımız vatandaşımızın mutluluğudur, huzurudur ve yaşam kalitesinin arttırılmasıdır. Kamu hizmetlerinin kaliteli, etkin, süratli ve verimli bir biçimde sunulması kamu hizmeti mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi devletle vatandaş arasında anlamlı bir ilişki oluşturulabilmesi en önemli görevimiz olacaktır. Bu görevleri yerine getirirken de adalet ve eşitlik, tarafsızlık ve insan hakları, hukukun üstünlüğü, dürüstlük ve sorumluluk gibi ilkeler esas alınacaktır. Başlatılan tüm proje, çalışma ve yatırımlar kaldığı yerden devam edecektir. Benden önce Yalova’ya hizmet vermiş ve görevde bulunmuş tüm valilerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Çalışma yaşamım boyunca çok önemsediğim ve uyguladığım bir husustur ki, bundan böyle makam kapılarımız ve gönül kapılarımız tüm vatandaşlarımıza açık olacaktır” dedi.

Yalova Valisi Esengül Civelek daha sonra belediye başkanları, vali yardımcıları ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir süre sohbet etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.