Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’ün Bütçesi 20 Milyona Dayandı

Çiftlikköy Belediyesi’nin 2014 yılı tahmini bütçesi 19 Milyon 250 Bin TL olarak belirlendi. Bütçenin yaklaşık yüzde 50’si mal ve hizmet alımlarıyla birlikte yatırıma ayrıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy’ün Bütçesi 20 Milyona Dayandı

Çiftlikköy Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısını Metin Dağ başkanlığında yaptı. Toplantıda 2014 yılı bütçe raporu görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hazırladığı rapor okunurken Belediye Başkanı Metin Dağ, 2014 yılı tahmini bütçesinin 19 Milyon 250 Bin TL olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl 14 Milyon TL civarında olan bütçenin bu yıl arttığını dile getiren Dağ, “Şu anda Türkiye’nin nüfusu en hızlı artan bölgelerinden biriyiz. Tahmin ediyorum yeni yıla kadar nüfusumuz 25 bini bulur ve hatta geçebilir. Buna bağlı olarak da hem gelirlerimiz hem de giderlerimiz artıyor” diye konuştu.

19 Milyon TL’yi aşan bütçenin mal ve hizmet alımlarıyla birlikte yaklaşık yüzde 50’si de yatırımlara ayrıldı. Hazırlanan bütçe taslağı meclisçe oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantıda 2014 yılı gelir tarifesi de görüşülürken hiçbir belediye hizmetine zam yapılmaması kararlaştırıldı. Dağ, tarifenin geçen yılla aynı olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Seçim yılı olduğu için zam yapılmasın gibi bir popülist anlayış içerisinde değiliz. Yalova’ya çok yakın bir ilçeyiz. Aramızda sadece 4 kilometre var ve orada alınan kararlar bizleri de etkiliyor. Bu nedenle gelir tarifesinde herhangi bir zam öngörmedik”

Dağ, bütçe ve gelir tarifesinin hazırlanmasında emeği geçen personel ve komisyon üyelerine teşekkür ederken “Bütçemizin artmasının yanında yatırıma ayrılan yüzde 50’lik pay da oldukça fazla bir oran. Belediyemiz bu yıl Çiftlikköy’ü yatırıma boğacak” diye konuştu. Toplantıda imarla ilgili konular da görüşülerek karara bağlandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.