Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy Belediyesi’nden Yeni Yatırımlara Yüzde 50 Pay

Çiftlikköy Belediye Meclisi, 2008 yılı tahmini bütçe görüşmelerine başladı. 2008 yılı tahmini gider bütçesinde belediye tarafından gerçekleştirilecek yeni yatırımlara yaklaşık yüzde 50 pay ayrılması dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Belediye Başkanı Metin Dağ’ın başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantılarını sürdüren Çiftlikköy Belediye Meclisi, 2008 yılı tahmini gelir ve gider bütçesini görüştü. Plan ve Bütçe Komisyonu’nca hazırlanan 2008 yılı tahmini bütçesi Komisyon Başkanı Ahmet Aydemir tarafından okundu. İlk olarak gelir bütçesini okuyan Komisyon Başkanı Ahmet Aydemir, Çiftlikköy’de yatırım ve sanayi alanında yaşanan gelişmelere bağlı olarak bütçe gelirlerinin artmasının öngörüldüğünü açıklayarak “Geçen yıla göre yüzde 16’lık bir artışla 8 Milyon 660 Bin YTL gelir komisyonumuzca uygun görülmüştür” dedi. Aydemir, 2007 yılının ilk dokuz ayında bütçenin gerçekleşme oranının da yüzde doksan seviyesinde olmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Yapılan oylamada 2008 yılı tahmini gelir bütçesi oybirliğiyle onaylanırken daha sonra 2008 yılı yatırımları meclis üyelerine açıklandı. Aydemir, 2008 yılı için yapılacak yeni yatırımlara 4 Milyon 100 Bin YTL ayrıldığını açıklayarak yatırım kalemlerini okudu. Toplantıda konuşan Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, toplam gider bütçesi içinde yeni yatırımlara ayrılan payın yüzde 50 civarında olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Başkan Dağ, “Çiftlikköy Belediyesi her zaman çalışmasıyla bölgeye örnek bir belediye oldu. Biz her zaman istikrarlı bir büyümeden yanayız. Borçlanarak, israf ederek halka hizmet yapmak, gelecek dönemlere kötü mali miraslar bırakmak bizlerin tarzı değil. Çiftlikköy Belediyesi olarak kaynaklarımızı akılcı kullanarak, israfa kaçmadan, halkımızın öncelikli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bütçede yatırımlar için ayrılan pay oranının yüzde 50 olması da son derece yüksek bir orandır” şeklinde konuştu. Dağ, 2008 yılı tahmini bütçe çalışmasını gerçekleştiren Plan ve Bütçe Komisyonu’na da teşekkür etti. Yapılan oylamada 2008 yılı yatırım kalemlerini oy çokluğuyla kabul edildi.

Kasım ayı olağan toplantılarını Cuma günü sürdürecek Çiftlikköy Belediye Meclisi, 2008 yılı tahmini bütçesi üzerine görüşmelerine devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.