Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'li İnce'den AKP'li Coşkun'a, "Muhbir" Suçlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun'u sert bir dille eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP'li İnce'den  AKP'li Coşkun'a, "Muhbir" Suçlaması

Coşkun'un Ak-Kim Genel Müdürü Fatih Tanrıverdi'nin istifasına giden süreçte muhbirlik yaptığını ima eden İnce, "Artık Yalova'nın haklarını savunmakta aciz ama muhbirlikte son derece becerikli bir milletvekilimiz var" dedi.

Yalova'da gündemi değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Facebook hesabından, "TayyiPUT" yazan ardından da bir şekilde görevinden istifa eden Akök Şirketler Grubuna bağlı Ak-Kim Fabrikasının Genel Müdürü Fatih Tanrıverdi'ye sahip çıktı. AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun'u ise muhbir olmakla suçlayan İnce, "İftar sofralarında konuşulan bir konu vardı. Komşunu ihbar et. Sokaklara kutular konacak, yazılı şikayetler ayrı, sözlü şikayetler ayrı yapılacaktı. İftar sofralarında ihbar vaziyetlerini dinledik. Ve ilk muhbir Yalova'dan çıktı. Başbakan, 'Tak' diye önerdi, Temel Coşkun'da 'Şak' diye yaptı. Artık yeni bir işi var. Yalova'nın haklarını savunmakta aciz ama muhbirlikte son derece becerikli bir milletvekilimiz var artık. Ak-Kim Genel Müdürü arkadaşımızın yaşadığını iyi biliyorsunuz. Türkiye'nin acısı içler acısı. Kamuyu dizayn ediyorlar. Kamuda hizmetli dahil sesini çıkartamıyor. Faşist, diktatör iş başında. Medyayı dizayn ediyorlar. Yetmedi şimdi bir de özel sektörü dizayn etmeye başladılar. Temel Coşkun'a şunu öneriyorum. Twitter'de en fazla takipçisi olan milletvekili benim git beni de şikayet et. Bu kadar muhbirlikte başarılısın madem bende orada eleştirilerimi yazıyorum. Beni de şikayet edip muhbirlik görevini yerine getir diyorum. Twitter hesapları kapatılacak. Üniversite öğrencileri burslarının kesilmesi ile tehdit edilecek. Muhalif yazarlar işten kovulacak. Bu aslında iyiye işarettir. Korkunun ecele faydası yoktur. Mazlumn ahı devirir padişahı. Bunlar artık geceleri uyku uyuyamıyor demektir. Ne yaparız da insanları sindirir, sustururuzun derdine düşmüşler" dedi."Faşist, Diktatör AKP"

Konuşmasında İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen yazı ile pazartesi günü Silivride yapılacak olan duruşmaya gitmek isteyen gruplara izin verilmemesine yönelik yazıyı da eleştiren İnce, "Kadir gecesinden bile utanmıyor bunlar. Silivri'ye gitmek isteyen insanların, organizasyon yapmak isteyenlerin evlerini basıyorlar, onları tehdit ediyorlar. Valilikler, 'Kanunsuz eylemlere katılacak olanların olabileceği değerlendirilmiş olup ilimizden çıkış valilik makamınca yasaklanmıştı' yazılı belgeler imzalatıyorlar. Siz kimsiniz. Hani seyahat özgürlüğü. Faşist AKP, diktatör AKP. Siz ne zannediyorsunuz kendinizi. Bir gün bunların hesabı sorulacak. 3 'Y' yi yok edeceğiz diye geldiler. Yasakları yok edeceğiz diyip bütün yasakları bunlar getirdi. Kenan Evren'i aratır oldular. Yoksulluğu yok edeceğiz dediler. Diz boyu yoksulluk. Yolsuzluğu yok edeceğiz dediler. Yolsuzluk konusunda ordinaryüs oldular. Mahkemesi özel, tanığı gizli, delili düzmece olan mahkemenin jandarmasının vali olduğunu da böylece anladık. İşte Pazartesi günü insanların Silivriye gitme konusunda ki duyarlılıklarının altında yatan sebep budur. Bu mahkemelerin savcısı Recep Tayyip Erdoğan, tanığı Şemdin Sakık, Jandarması da İstanbul Valisidir" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.