Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’den Gövde Gösterisi

CHP’nin organize ettiği ve 40’ı aşkın sivil toplum örgütünün katılacağını deklare ettiği bayrak yürüyüşü ve fener alayı, Yalova Belediyesi’nin büyük bayrak yürüyüşü gibi Spor Caddesi’nden başladı.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP’den Gövde Gösterisi

Geceyi aydınlatan fener alayına binlerce kişinin katıldığı gözlendi. CHP’nin belediye başkan adayları Vefa Salman ve Mehmet Gürel’in yanı sıra, CHP’li Çiftlikköy, Subaşı ve Koru belediye başkanlarının da katıldığı fener alayı öncesinde konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Değerli cumhuriyetçiler, değerli yurtseverler, biz bu topraklara kimimiz Kafkasyadan geldik, kimimiz hicazdan geldik. Kimimiz Adana’nın portakalı ile büyüdü. Kimimiz Diyarbakır’ın karpuzu ile büyüdü. Kimimiz Türk kökenliyiz, kimimiz Kürt kökenliyiz, kimimiz Çerkes, Boşnak, Arnavut, Arap kökenliyiz. Kimimiz Sünniyiz, kimimiz Aleviyiz, kimimiz Şafiyiz. Ama hepimizin ortak bir değeri var. Büyük Türk Milletinin bir parçasıyız” dedi.

İnce’nin “Benim sizlere belediye parasıyla verecek şemsiyem yok” sözleri katılanlar arasında gülüşmelere neden olurken sözlerini sürdüren İnce, “Benim sizlere verecek bir tane şeyim var. Sizlere mangal gibi yüreğimi verebilirim, mangal gibi yüreğimi. Varsa bir babayiğit ampulcü, milletin önünde, istedikleri televizyon kanalında birer birer değil, beşer beşer gelsinler. Gelsinler, varsa öyle bir babayiğit çıksın karşıma. Ben size ne demiştim, eğilmeyen başınız, susmayan diliniz, bükülmeyen bileğiniz olacağım. Sustum mu, eğildim mi, yenildim mi?” diye sorunca vatandaşlar hep bir ağızdan “hayır” diye haykırdı.

“Milletvekilliğini bıraktıktan sonra yürüyüş organize edeceğim” diyerek espri yapan İnce, fener alayına katılan vatandaşlara teşekkür ederek yürüyüşü başlattı. “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Mustafa Kemalin askerleriyiz” sloganlarının atıldığı yürüyüşte “Türkler tarih yazarken özenli davranır”, “Kıyametin koptuğunu görsen de elindeki fidanı dik” gibi ilgi çekici pankartlar yer aldı. Şehit Ömer Faydalı Bulvarı’ndan Cumhuriyet Caddesi güzergahını takip eden fener alayı olaysız bir şekilde sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.