Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'den Beklenen Önerge

Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında CHP'li meclis üyeleri Arboretumun satışı ile ilgili beklenen önergeyi Belediye Başkanı Yakup Koçal'a verdi. CHP'liler Arboretum'un parçalı satışına karşı çıkarak, "Ya hep ya hiç" dediler.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP'den Beklenen Önerge

Yalova Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı yaklaşık 2 dakika sürdü. 2013 yılı bütçesinin oluşumuna imkan tanıyacak olan Performans Raporu'nun görüşüleceği Kasım ayı Meclisi'nin başlangıcında CHP'li meclis üyeleri, Belediye Başkanı Yakup Koçal'a bir önerge sunarak Arboretum'un parçalı şekilde satışına karşı olduklarını böyle bir durumda satışın iptalini istediklerini bildirdiler. CHP Belediye Meclis Üyeleri Kadir Koyuncuoğlu, Baydur Bilen, Kadir Ofluoğlu ve Ümit Yalçın imzası ile sunulan önergede, Arboretumun bütün olarak satılmasını istediklerini bunun aksinde gerçekleşecek parçalı bir satış halinde ise karar iptalini istediklerini belirttiler.

Meclis sonrasında verilen önergeyi değerlendiren CHP Yalova İl Başkanı Özcan özel ise, "Bizim arkadaşlarımız Turizm Alanı'na dönüştürülen eskiden Arboretum dediğimiz alanın 37 dönümünün topluca satılması kararını vermişlerdir. Madem burası turizm alanına dönüşmüş, madem satılacak buraya çok büyük bir otel, Spa Merkezi, kongre salonları yapılsın mantığı ile biz bu satışa evet dedik. Bu şekilde 3 kez ihaleye çıktı satılmadı. Ardından Yap-İşlet-Devret modeli ile ihaleye çıktı yine alıcı bulunmadı. Şimdi parçalanarak satılması gündemde. İfrazı yapılarak 10-12 ve 15 dönümlük 3 parçaya ayrılmış. Arka tarafta da 7.5 dönümlük 2 parça daha var. Biz CHP olarak burasının parçalar halinde satılması durumunda kamu yararının ortadan kalkacağını ve değişik tehlikelerin ortaya çıkacağını düşünerek bu yönde bir önerge verdik. Eğer parçalı satılacaksa biz burasının satışının iptalini istiyoruz. 37 dönüme tek parça bir yatırım gelecekse biz bunun karşısında değil halen yanındayız. Yani biz ya hep ya hiç diyerek sözümüzün arkasında durmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.