Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'de İl Başkanı Ertan Şener

CHP Yalova İl Teşkilatı 10. Olağan Kongresinde, CHP Yalova İl Başkanlığına Ertan Şener seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2018 08:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP'de İl Başkanı Ertan Şener

02.01.2018

Kongrede konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise AK Partilileri, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve kurum müdürlerini topa tuttu.

CHP Yalova İl Teşkilatı 10. Olağan İl Kongresi RDKM Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havuça, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, partililer ve çok sayıda davetli katıldı. Kongre öncesinde söz alan CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, kısa bir konuşma yaptı. Partilileri birlik ve beraberliğe davet eden Özel, "Biz bir gece yarısı KHK ile Türkiye'nin demokrasisine darbe vuranlara benzemeyiz. Biz 17 aydan beri OHAL'le ilgili olmayan KHK'larla siyasal hukuk yaşamını işlemez hale getirenlerle mücadele edeceğiz. Bu madde ile birileri terörle mücadele ediyorum diyerek suç işlerse buna ceza verilmeyecek diyor. Bu ancak ve ancak militarist devletlerde olur. Ben sizleri halkın refah ve mutluluğu çocuklarımızın aydınlık geleceği barış içerisinde yaşanası bir dünya özlemi, sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen özgür ve demokratik bir Türkiye umudu ile CHP'de birlik olmaya, CHP'yi iktidara taşımaya bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum sizleri" dedi.

"Alnının ortasından vururuz"
Ardından Divan'ın teşkili gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havuça seçilirken, divan üyeliklerine Meryem Ataç ve Oğuzhan Çabuk seçildi. Divanın oluşması nedeniyle partililere hitap eden CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havuça, "Bu FETÖ denen hainin Pensilvanya'da dizinin dibinde foto çektiren kim. Bize tutup FETÖ'cü diyorlar. O Fethullah Gülen'le bir tane CHP'linin fotoğrafını gösterin, o fotocuyu ta anlının ortasından vurmazsak namussuzuz şerefsiziz. FETÖ'cü sizsiniz. Aynaya bakın FETÖ'cünün kim olduğunu göreceksiniz" dedi.

"Siz nasıl insansınız"
Kongrede kürsüye gelen son isim ise CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. İnce sözlerine geçtiğimiz gün tahliye olan AK Parti eski Milletvekili Şükrü Önder'e geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Bu noktada bir sizi eleştiriyi de bir biri ardına sıralayan İnce, "Şükrü Önder hapse atıldığında, 'Şükrü Önder, devlete, millete, bayrağa karşı yanlış iş yapmaz' Adalet Bakanlığından izin istedim. Gidip hapishanede onu ziyaret ettim. Tahliye olduğunda öğreniyorum ki hiç bir AKP'li onu ziyaret etmemiş. Siz nasıl insanlarsınız be. Buraya gelen Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanları çiçekle karşılamayı biliyorsunuz. Neden gidip dava arkadaşınızı orada ziyaret etmediniz. Kefil mi değildiniz. Mağdurun yanında olmak kimseyi FETÖ'cü yapmaz. Tam tersine FETÖ ile mücadelenin 1. şartıdır, mağdurun yanında olmak" dedi.

"Yapamayacaksanız Kamil Yaman yapsın"
AK Parti'yi 400 yataklı Devlet Hastanesi üzerinde de eleştiren İnce, "Yıl 2015, 7 Haziran seçimlerine gidiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan burada, 400 yataklı hastane vaat ediyor.  1 Kasım seçimlerine gidiyoruz vaat yine 400 yataklı hastane. Erdoğan gidiyor, Davutoğlu geliyor, Davutoğlu Gidiyor Binali Yıldırım geliyor. 3 senedir 400 yataklı hastane yapacaklar. Daha ortada temel yok. Yapamayacaksanız ben Koru Belediye Başkanımız Kamil Yaman'a söyleyeyim o hastane temelini atsın" dedi.

"Vali ve kurum müdürleri nerede"
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin eleştirilerinden Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve kurum müdürleri de nasibini aldılar. İnce, "Bu kongrede bir de eksiklik var. Belediye Başkanlarımız burada, meclis üyeleri, partililer, basın mensupları burada ama daire müdürlerini göremiyorum. Daha geçen gün AKP Genel Başkanı sıfatı ile geldiği kongrede onu çiçeklerle karşılayan Vali ve daire müdürleri nerede. Utanmadınız mı parti il kongrelerinde boy göstermeye. Buraya da gelseydiniz. Biz sizi yemezdik. Ama keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner. Bir gün bu hesabı ödersiniz" diye konuştu.

Şener CHP'nin yeni başkanı
Konuşmaların ardından CHP'liler sandık başına gitti. Ertan Şener Başkanlığındaki tek listenin aday olduğu kongrede Ertan Şener CHP'nin yeni başkanı oldu. Kongre sonrasında partililere hitap eden Şener kendisine verilen görevin ve sorumluluğun büyüklüğünün farkında olduğunu dile getirerek tüm partililere teşekkür etti. Şener yönetim kurulunu ise önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.