Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Çevre Ve Doğa Yatırımın Önüne Geçmemeli"

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel Yalova'da sanayi ve yatırımla ilgili spekülasyonlara bir nokta konulması gerektiğini söyledi. Özel, "Çevre ve doğa'nın yatırımın önüne geçmesi doğru değil" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Çevre Ve Doğa Yatırımın Önüne Geçmemeli"

YTSO Başkanı Celal Özel çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yalova'nın artık bir emekli kenti olmadığını hatırlatan Özel, "Birilerinin dışarıdan Yalova'ya gelip para harcamasını beklemek yanlış" dedi.

Yalova'nın potansiyellerinin altında işlerle uğraşmasının kimseye bir faydasının olmadığına dikkat çeken Özel, "Yalova'da neye karşı olunup olunmayacağını iyi düşünmek lazım. Mesajlar çok önemli. Verilen mesajların nereye gideceği çok önemli. Herkesin herkese ihtiyacı olduğu bir yerdeyiz. Yalova'nın elbette ki doğal güzelliklerine, yeşiline, havasına, suyuna sahip çıkacağız. Ama Yalova'da üreteceğiz. Yalova'da zenginleşeceğiz. Cebimizde para olacak. Bu parayı kazanırken de yasaların bize tanıdığı etik imkanlar içerisinde kalacağız. Kazandığımız parayı da burada harcayacağız. O zaman ekonomi döner. Sen burada bir şeyleri bahane ederek üretmeyle ilgili mekanizmaların önünü kapatırsan, buraya sırf dışarıdan insanlar gelsin burada harcasın diye beklersen öyle bir şey yok maalesef. Bundan 10-15 yıl önce Yalova emekli kenti olarak düşünülebilirdi. Ama artık Yalova'da genç nüfus arttı. Gençlerin talepleri farklı. Yalova'da artık, 'Ben ömrümün geri kalanını kuş sesleriyle, rüzgar sesiyle huşu içerisinde nihayetlendireyim' diyenler için bir alt yapı olamaz. Harcamak ve tüketim gençlerde. Üreten ve kazanan harcıyor. Öbürü ise kazandığı limitli bir para ile hayatını belli bir çizgide idame ettirmeye çalışıyor. Yalova'nın ekonomisi açısından artık çevre, doğa, yeşil konularının sürekli gündeme gelerek yatırımın önüne geçmesi ve tartışılması bile doğru şeyler değil. Yalova'da sanayi ve üretimle ilgili spekülasyonlara bir nokta koymak lazım. Bunlar topluma ivme ve heyecan kaybettiriyor. Para ve yatırım cıva gibidir. Paranın ve yatırımın vatanı yoktur. Biz kent olarak kentin entelektüel çizgisinin, eşik değerinin çok altında olan işlere yoğunlaştığımızdan ileriye dönük adımlar atmakta zorlanıyoruz. Bu kente hiçbir fayda sağlamayacak işlerle uğraşıp duruyoruz. Aslında kentin o altyapısı var. Akil insanlarında bu tip olaylara girmemesi ve bu tip olaylara imkan vermemesi lazım. İşin dozu kaçırılıyor. Böyle olunca insanların samimiyetleri de sorgulanır duruma geliyor" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.