Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Çarşı Her Şeye Karşı, Gerekirse Kendisine De Karşı”

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal yazılı bir açıklama yaparak, CHP’li İl Genel Meclis üyeleri Altuğ Doğan ve Bahar Doğan’ı eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Çarşı Her Şeye Karşı, Gerekirse Kendisine De Karşı”

Belediye Başkanı Koçal, CHP ‘li meclis üyelerinin CHP’yi de arkalarına alarak şov yaptıklarını belirterek, “İl Genel Meclisi’ndeki 2 üyenin davranış ve söylemlerini şimdiye kadar dikkate almayarak muhatap kabul etmedim. Çünkü toplum için en tehlikeli tipler, bilmediğini bilmeyen ama kendisini aydın zannedenlerdir. Şimdi ana muhalefet partisi CHP’yi arkalarına alarak şov yapmaları üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek istedim. ‘Çarşı her şeye karşı’, gerekirse kendisine de karşı mantığı ile siyaset yapmak, topluma da kendilerine de bir katkı sağlamamaktadır. Kentimize 1 çivi çakmak adına herhangi bir olumlu fikri olmazken, kendileriyle barışık olmayanların bu tavrını kamuoyuyla paylaşır, şov yapanların, bu istedikleri konularla ilgili bilgileri kamuoyuna sunarım.HACIMEHMET OVASI

Hacımehmet Ovası’ndaki 2.5 kat olan imar durumu, 08.07.2009 yılında Yalova Belediye Meclisi’nde 1 üye hariç (CHP’liler de dahil), tüm mühendis ve mimar odalarının altında imzalı önerileri ile diğer tüm üyelerin oyları sonucu 20-265 nolu kararla 3 kata çıkarılmıştır. 1/1000 ve 1/5000’lik planlarda CHP’lilerin katkısıyla geçen bu karar, 2 yıldır yürürlüktedir. 1/25.000’lik planda şimdi yapılan işlem, 1/1000’lik planla arasındaki çelişkiyi düzeltmek içindir.ARBORETUM

2001 yılında yapılan imar planlarına arboretum (canlı ağaç müzesi) olarak işlenen alan, 09.01.2007 tarihinde Yalova Belediye Meclisi’nin 2-26 nolu oybirliği ile aldığı kararla turizm alanına dönüştürülmüştür. Bu kararın altında CHP’li üyelerinde imzası vardır. Müteakiben 2007 yılında yapılan 1/25.000’lik planlarda turizm alanına itiraz dahi edilmemiştir. Şimdi yapılan işlem ise; 2007 yılında CHP’lilerin oylarıyla turizm alanına çevrilen bu alanın üçte birlik kısmına resmi kurum plan değişikliği yapılmasıdır. Bu değişikliği yapmamak, bu alanın ağaç müzesi haline getirmek anlamı taşımamaktadır. İtiraz ettikleri değişikliğin yapılmaması, 2007 yılında CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilen bu alanın tümüyle turizm alanı olması anlamı taşımaktadır. Şimdi yapılan değişiklikle, sanki arboretumu biz kaldırıyormuşuz gibi göstermek abesle iştigaldir.YALOVASPOR TESİSLER

9 dönümlük spor alanı konuta çevrilirken, 75 dönümlük spor alanı planlara işlenmektedir.
75 dönümlük spor alanı içerisinde;
-Yalovaspor’un kullanması için 9 dönümlük spor tesisi,
-Spor Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda; kapalı yüzme havuzu ve 11 dönümlük spor alanı,
-5 dönüm alanda 4 kapalı, 4 açık tenis kortu,
- Buz pateni salonu, futbol sahaları ve açık spor alanlarının bulunduğu 50 dönümlük spor alanı Yalova’ya kazandırmış olacağız.
Yalova’ya ve gençlere spor imkanlarını sunacak olan bu projeleri görmezden gelerek ve bunların nasıl gerçekleştirileceğini sorgulamadan, işine geldiği gibi sadece eleştirmek, sağlıklı bir yaklaşım değildir.
Yine; diğer konularda olduğu gibi, 1/1000 ve 1/5000’lik planlarda 9 dönümlük alanın konuta çevrilmesiyle ilgili CHP’li üyelerin de oylarıyla 19.04.2010 tarih, 05.05.2010 tarih ve 01.10.2010 tarihli Yalova Belediye Meclis toplantılarında konut alanına çevrilmesi kabul edilmiştir.
Şimdi yapılan ise, mecburiyet olmamasına rağmen 1/25.000’lik planı, 1/1000’lik plana uygun hale getirmektir. Görüldüğü gibi, bu üç konuda değişlik tarihlerde alınan kararlarda CHP’li meclis üyelerinin de olumlu oylarına rağmen, 2 İl Genel Meclisi üyesinin kendi aymazlıklarını örtmek adına, CHP’nin kurumsal kimliğini kullanması üzüntü vericidir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.