Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Bu Bir Ahlaksızlıktır”

Yalova Belediye Meclis üyesi Ak Parti Grup Başkanı Kasım Avar, yazılı bir basın açıklaması yaparak kendilerine ve partilerine karşı yapılan eleştirilere cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Ak Partinin hiç bir zaman engellilere karşı bir engel teşkil etmediğini belirten Avar, kendilerine karşı yapılan bu haksızlığın ahlaksızlık olduğunu söyledi. Yalova Belediyesinin şuanda bile plansız çalışmalar yaparak engelli olmayan vatandaşlarımıza bile engel çıkarttığını atıf bulunan Kasım Avar, basın açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Bir ticari kuruluşun Belediye tarafından satın alınmasıyla ilgili, Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin itirazlarının, “Ak Parti’li meclis üyelerinin, belediyenin engellilere yaptığı hizmetlere engel olduğu” şeklinde yorumlanmasını ahlaksızlık olarak değerlendiriyoruz.

Konu, belediyenin özel sektör tarafından yapılan bir hizmete “işletmeci” olarak girmesi ve mali durumu ayrıntısıyla belli olmayan bir işletmenin, geçerliliği tartışılır gerekçelerle satın alınmasının doğru olup olmadığıdır.

Yalova Belediyesi’nin, engellilere karşı pek çok görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Maalesef, engelli olmayan vatandaşlarımız bile, plansız kazı çalışmaları ve trafik düzeninin sağlanamamasından dolayı şehir içinde yollarda yürümekte zorluk çekmektedir.

Ak Parti’nin, iktidarı döneminde, engellilere yönelik yaptığı çalışmaların çok küçük bir bölümünü, basın bildirisinin başında, “Ak Parti’nin engellilere yönelik hizmetleri engellediği” yorumlarını yapanların utanmaları için aktardık”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.