Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Birlik Mesajı Verdiler

Yalova'da dün sandık başına giden vatandaşlar iradelerini ortaya koyarak Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 1. sıra Milletvekili adayı Temel Coşkun ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1.sıra Milletvekili adayı Muharrem İnce'nin TBMM'ye gönderdiler.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Birlik Mesajı Verdiler

Türkiye'de olduğu gibi Yalova'da da vatandaşlar dün sandık başına giderek oylarını kullandılar. Yalova'da 551 sandıkta 149 bin 546 vatandaş oy kullanarak Yalova'yı TBMM'de kimin temsil etmesini istediklerine karar verdi. Buna göre seçmenlerden 58 bin 895 Oy alan AKP %47,2'lik oy oranı ile Milletvekili adayı Temel Coşkun'u meclise göndermeyi başardı. Yine 40 bin 694 oy alan CHP ise % 32,6'lık oy oranı ile 2 dönemdir Yalova Milletvekili olarak görev yapan Muharrem İnce'yi bir kez daha TBMM'ye uğurladı.

Seçimin kesin olmayan resmi sonuçlarının netleşmesinin ardından Adliyeye gelerek Seçim Kurulunu ziyaret eden AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce birlik mesajı verdiler. Seçimlerin Yalova için hayırlı olmasını dileyen AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun, ""Ben yoğun bir seçim kampanyasından sonra gerek Yalovamızda gerek ülkemizde çok olumlu çok verimli sonucu AKP olarak aldığımızı düşünüyorum. Türkiye Genelinde %50 bandında oyumuz var. Dolayısıyla bu rekora giden bir yükseliştir. Bu da AKP'nin her seçimde oyunu yükselttiğini göstermektedir. Yalova'mızda da aynı trendi yakaladık yani yükselişteyiz. Tabi gönül isterdi ki daha yukarıya gidelim ve istediğimiz sonucu alalım. Fakat biz çıtayı yüksek tuttuk. 2 milletvekili almayı hedeflemiştik. Tabi bunun ne kadar zor olduğunun da farkındayız. %48'ler, %49'lar civarında bizimde oyumuz dolaşıyor. Yani bu Yalova açısından baktığımız zaman geçmişe göre oyumuzun 53 binlere doğru yükseldiğini gösteriyor. İyi bir başarı iyi bir neticedir. Bu iyi bir ekip ve iyi bir teşkilat olmanın ürünüdür. Bu noktada emeği geçen tüm teşkilatta ki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu sonucun Yalova'mıza yeni bir ivme yeni bir heyecan ve yeni bir hizmet katmasını arzu ediyorum. Türkiye ve ülkemizde ki sonucun hayırlı olmasını diliyorum. Benim hayat anlayışım herkesle uyumlu olmaktır. Kavga dövüş değildir. Cebelleşmek değildir, sayın İnce ile de Yalova'ya hayırlı olacak şekilde çalışacağız. Zira ben kampanya döneminde de bunu gördüm ve hissettim. Yalova halkı bizden hizmet bekliyor. Hizmeti de farklılıklarımıza rağmen vermek zorunluluğumuz vardır. Ben kendisiyle Yalova için ortak noktada buluşacağımıza inanıyorum" dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise, "Halk ne derse doğruyu der. Sandıktan çıkan başımızın üstündedir. Bende sayın Coşkun'la uyum içerisinde çalışacağımızı düşünüyorum. Propaganda dönemi bitti. Biz bundan önceki milletvekilleriyle de uyum içerisinde çalıştık. Temel bey ile de uyum içerisinde çalışırız. Halk bizden hizmet bekliyor" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.