Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bir Kaç Ayda Netleşecek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel bir kaç ay içerisinde Roman Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm Projesi'nin netleşeceğini düşündüklerini dile getirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2017 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bir Kaç Ayda Netleşecek

Halk arasında Roman Mahallesi olarak adlandırılan Bağlarbaşı Mahallesi'nde gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşümle ilgili Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'den müjdeli haber geldi. Mahalledeki kentsel dönüşüm projesinin çizildiği ve şartların büyük oranda yerine geldiğini dile getiren Salman ve Demirel, bir kaç ay içerisinde durumun netleşmesini beklediklerini vurguladılar.

Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili oldukça koordineli bir çalışmanın ortaya konduğuna dikkat çeken Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "TOKİ'deki görüşmelerden dolayı öncelikle AK Parti Yalova Milletvekilimiz Fikri Demirel'e teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde kendisi ile bir görüşme daha gerçekleştireceğiz.  Konu ondan sonra en net halini alacak. Roman Mahallesindeki Kentsel Dönüşümün planlarını çizdik. Bu planlar TOKİ'ye de sunuldu. Onlar son rötuşları yapacaklar. Diğer kısımları ise AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel takip edecek. Kısa süre içerisinde olumlu bir gelişme yaşanacağını düşünüyorum" dedi.

"Vatandaşlar da olumlu bakıyor"
Bağlarbaşı Mahallesi sakinlerinin de kentsel dönüşümü dört gözle beklediklerini vurgulayan Salman, "Vatandaşlar kentsel dönüşüme çok olumlu bakıyor. Mahalledeki vatandaşlarda kentsel dönüşümü dört gözle bekliyorlar. Orada hak sahibi olanlar var. Birde başkasının arsasına bir konut yapıp kendisinin de hak sahibi olduğunu sananlar var. Elbette bu süreç başladığında hak sahibi elinde tapusu olan kişi olacaktır. Devlet onu muhatap kabul edecek. İsteyen arsasını satacak, oturmak isteyen ise buradaki konutlardan alacak. Bu artık sosyal bir proje. İmar mevzuatı bizim tarafımızdan tamamlandı. Burası ile ilgili istenen koşullar büyük oranda sağlandı. Artık iş yürütme ve eylem aşamasına geldi. Kentsel Dönüşüm olayı bir kaç ay içerisinde netleşir" diye konuştu.

"Uyuşturucunun kaynağını kurutacağız"
Yalova'da yaşanan uyuşturucu sorununun kaynağının Bağlarbaşı Mahallesi olduğunu tüm Yalova'nın bildiğini de söyleyen Salman, "Burasının ildeki uyuşturucu sorununun kaynağı olduğu da unutulmamalıdır. Kaynağı tamamen kurutacağız. Cumhurbaşkanı da uyuşturucu ile mücadele konusuna ciddi şekilde vurgu yaptı. Yalova'da uyuşturucunun kontrol altına alınması galiba biraz daha kolay olacak. Çünkü kaynağı belli. Kentsel dönüşümle bu kaynak %99 oranında kurutulmuş olacak. Zaten bu konu sadece Valilik, belediye ve Emniyetin hakkında gelebileceği bir konu değil. Topyekün bir mücadele ortaya konması lazım. Kaldı ki söz konusu Yalova olduğunda bizler çok güzel işler ortaya koyduk. Koymaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Örnek olacak
AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise Bağlarbaşı Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm Projesinin diğer kenar mahalleler için de örnek teşkil edeceğini dile getirerek, "TOKİ'nin İstanbul'da ki Genel Müdür Yardımcısıyla çalışmalarımızı ve görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Son görüşmemizde mahallede yapılacak kentsel dönüşümün planlamasında bir değişiklik talep etmişlerdi.  Belediyemiz o çalışmaları yaptı. TOKİ yetkilileri ile önümüzdeki günlerde onu yeniden masaya koyacağız. Ama TOKİ'nin projeyi kabul etmesi ve tamam demesi ile konu bitmiyor. Ayrıca mahalledeki vatandaşlarında kentsel dönüşüme ikna edilmesi lazım. Bu konuda herkese iş düşüyor. Roman Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm herkesin bu projeye sahip çıkması ile birlikte olur. AK Parti Yalova İl Teşkilatımızla birlikte buradaki sorunun ortadan kalkması adına belediyemizle işbirliği içerisindeyiz. Biz eğer mahallede kentsel dönüşümü sağlayabilirsek, bu diğer kenar mahallelere de örnek olacak. Belki ileride diğer kenar mahalleler de bizi de kentsel dönüşüme sokun diye zorlayacaklar. Dolayısıyla daha güzel bir Yalova'ya kavuşmuş olacağız. O anlamda da kentsel dönüşümü çok önemsiyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.