Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye Borcun Bitişini Pastayla Kutladı

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Halk Bankası ve Vakıflar Bankası'na olan toplam 26 milyon TL'lik borcunun bitişini belediye meclisinde personelle birlikte pasta keserek kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye Borcun Bitişini Pastayla Kutladı

Yalova Belediyesi'nin bir önceki dönem yönetimi tarafından Halk Bankası ve Vakıflar Bankası'ndan alınan 14 milyon TL'lik borç faizi ile birlikte 26 milyon TL olarak ödendi. 5 yılda ödenen bu borcun tamamlanması sonrasında Yalova Belediyesi bir kutlama yaptı. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Ekim ayı olağan meclis toplantısında borcun bitişi nedeniyle yaptırılan pastayı personelle birlikte kesti. Koçal, "Allah bir daha bizi bankalara borçlanmak zorunda bırakmasın" temennisinde bulundu. Kesilen pasta daha sonra Belediye Meclis üyeleri ve meclisi izlemek için salonda bulunan vatandaşlara ikram edildi."Sattığımızın 2 Katını Aldık"

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal meclis toplantısında belediyenin sattığı ve aldığı yerlerle ilgili de meclis üyelerine bilgi verdi. "Kaynak yaratma Yöntemi" ile belediyenin yerlerini değerlendirerek sattıklarını ve belediyeye satılan yerin 2 katı kadar yer kazandırdıklarını söyleyen Koçal, "Göreve geldiğimizden beri 164 bin metre kare yer satmışız. Ancak belediyenin cari gelirleri ve giderleri göz önünde tutulduğunda belediyeye yer kazandırılması imkansız. İşte bu noktada biz Kaynak Yaratma Yöntemini kullandık. Mevcut yerlerimizi değerlendirerek sattık. Elde edilen kazançla da yeni yerler aldık. Bugün itibarı ile 164 bin metre kare yer satarken yerine 470 bin metre kare yer almışız. Yani satılanın 2 katı yeri belediyeye kazandırmışız" diye konuştu.Tekel Binası Bir Sonraki Aya Kaldı

Yalova gündemine oturan Yalova Belediyesi'ne ait Tekel Binası ile YTSO'ya ait binanın takası konusu da Yalova Belediye Meclisi gündemine geldi. Ancak beklenenin tam aksine konu mecliste görüşülmedi. Konuyla ilgili YTSO içerisinde bir anlaşmazlık yaşandığını dile getiren Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal konunun bir sonraki aya bırakılmasını önerdi. Meclis oy birliği ile teklifi bir sonraki aya bıraktı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.