Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Becan, "Muhalefet Peşindeler"

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan düzenlediği basın toplantısında Yalova Belediyesi'nin kendilerine sunduğu teklifi değerlendirdi. Becan, "Bunlar sadece muhalefet peşindeler" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Becan, "Muhalefet Peşindeler"

Meclis üyesi Muhammet Sarıoğlu ise konuşmasında, "Aksa Yalova'yı bölmek istiyor" diye konuştu.

YTSO Başkanı Tahsin Becan Yalova Belediyesi'nin yeni YTSO binası yapılması amacıyla Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan eski Tekel binasını teklif ettiğini düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Becan bunun karşılığında belediyeye mevcut YTSO binasının bırakılacağını, eski Tekel binasının girişinde bulunacak 250 metre kare alanın ise Ticaret ve Ağırlık Müzesi yapılmak amacıyla belediyeye tahsis edileceğini söyledi. YTSO'nun bazı meclis üyelerinin belirttiği gibi işin oldu bittiye getirilmediğine de vurgu yapan Becan, "Göreve geldiğimizden beri en çok önemsediğimiz konulardan birisi de odamıza yakışır bir bina kazandırmak. Hep doğru bir yer arayışında olundu ancak bu güne kadar denk gelmedi. Eski yönetici arkadaşlarımız da bu konuda efor sarf ettiler. Son günlerde bu konuda bir gelişme oldu. Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın odamızı ziyaretinde bize eski Tekel binası ile mevcut odamızın binası arasında bir takas önerdi. Bu konuda çalışmalar yapıldı ancak halen bir noktaya gelebilmiş değiliz. Meclisimizden okey çıktı ancak bu konu daha Yalova Belediye Meclisi gündemine gelecek. Belki belediye meclisi bunu reddedecek. Daha ortada bir protokol bile yok. Biz bu konuyu meclise yetiştirmek adına acele ettik. Yoksa arkadaşların yaptıkları açıklamalarda olduğu gibi yangından mal kaçırdığımız falan yok. Zaten acele etmemiz de en doğru olan şey. Köprü yapılıyor, otoyol projesi ilerliyor. Gerek oda ve gerekse kurumsal olarak geleceğe bir hazırlık yapmak zorundayız. Odamızda şu anda 400 metre kare kullanım alanımız var. Yapılacak bir çok hizmet var. Ama şu anda maalesef tek bir masa ve tek bir personel ilavesi dahi yapamıyoruz. Burada bizim gevşek durum sonra yaparız deme gibi bir lüksümüz yok. Biz acilen bize gerekli yeri bulma peşindeyiz. Bize önerilen yer çok güzel bir yer. Hatta bizden önceki yönetimlerin de defalarca istediği bir yer. İnşallah olur diyorum. Olduğunda YTSO direkt olarak karlı bir yatırıma geçiyor. Odaya ne kadar uygundur değildir, bunu tartışacağız. Ben şu anki binamızın eksper değerini yaptırdım. 1 Milyon 200 bin TL gibi bir değeri var. Aldığımız yerin değeri ise 5-6 milyon TL. Kafadan 3-4 milyon TL kafadan karlıyız. Kullanım alanı olarak da burasının 5 misli. Bize en az 15 yıl yetecek bir damız olacak. Bizde elbette otoparklı bir yer istiyoruz. Şu anda baktığımızda çok özel olan bir yere kavuşacağız. Her şeye cevap verecek kadar alan var burada. Sadece girişimiz 650 metre kare. Bu girişin 250 metre karesi lobi olarak kullanılacak. 400 metre karesi içinde belediyemize kullanım izni vereceğiz. Burası Ticaret ve Ağırlık Müzesi olacak. Bunu da tapusu anlamında değil sadece kullanımı anlamında vereceğiz. Anlaşmayı eğer olacaksa bu şekilde yapacağız. Doğru yapılan bir şey varsa herkesin bunun arkasında durması lazım. Ancak maalesef şahsi ilişkilerden dolayı doğru olduğunu bile bile birileri muhalefet peşindeler. Bunlar yanlıştır. Yalova'nın bu hastalıktan kurtulması lazım" diye konuştu."Aksa Yalova'yı Bölmek İstiyor"

YTSO meclis üyesi Muhammet Sarıoğlu ise Yalova belediyesi tarafından önerilen eski tekel Binası ile mevcut bina arasındaki teknik kıyaslamaları paylaştı. Ardından ise muhallif olarak değerlendirdiği grubu sert bir dille eleştiren Sarıoğlu, "Celal Özel'de kıskançlık ve hazımsızlık var. Aksa grubu bana göre Yalova'yı ikiye bölmek istiyor. Üzülerek söylüyorum ki bu arkadaşlarımızda ki seçim psikolojisi halen devam ediyor. Bitmedi bu iş. Bitecek gibi de görülmüyor. 4 sene boyunca odanın başkanı olacak gündemde yer tutacaksın, seçime girerken taahhütlerde bulunacaksın. Odaya yeni binanın ne denli önemli ve acil olduğuna vurgu yapacaksın ve bunu gerçekleştiremeyeceksin. Başka bir yönetim gelip senin 4 yılda yapamadığını 6 ayda yapınca da hazımsızlık yapacaksın. Kaldı ki aynı yeri sizde istemişsiniz. Sizden önceki yönetimde Lütfullah Akıncı da istemiş. Bu mecliste 29 kişi oylamaya katıldı. 21 kişi buna evet dedi. Tabloya baktığınızda odanın 3/2'sinden fazlası bu konuya evet demiş. Sen buna nasıl hayır dersin. O basın toplantısında konuşan Celal özel toplantıda yoktu bile. ne olduğu hakkında bilgisi bile yok onun. Ardından çıkıp açıklama yapmasını oda başkanlığı yapmış birisine ben yakıştıramadım. AKSA'yı da anlamak mümkün değil. Önemli noktalarda genel müdürlük yapmış birisini AKSA neden böyle işlerin içine sokuyor. Başka adam mı yok. Burada ki hesap nedir. Bunu bilmek lazım. Yalova'ya katkı sağlamak istiyorsan dünya çapında bir firmasın. Gidin okullar yapın. Üniversiteye verdiğinin rektörlük binası sözünüzü tutun. Ha siyaset yapacaksanız eğer, hodri meydan biz de yaparız. Size eyvallah demeyiz yani. Bu grup maalesef halen seçim psikolojisini üzerinden atamadı. Halen seçimi kaybetmenin hazımsızlığı içerisindeler" diye konuştu."Şahin verip Mercedes alacağız"


YTSO Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Engin ise konuyu, "Şahin verip Mercedes alacağız" sözleriyle özetledi. Engin konuşmasında, "Bizim için burada 2 tane piyango var. Hem yer çok avantajlı hem de yerin yapımının %70'i TOBB tarafından karşılanacak. O nedenle Ticaret Odasının bu merkezde olmasına sıcak bakıyoruz. Denildiği gibi dışarıda da yerler bakılabilir. Ama TOBB'un 1 kuruş desteği olmaz. Onun için bu projenin üstüne atladık. Bu projenin YTSO'ya hiçbir eksi tarafı olmadığı için hepimiz buna evet dedik. Henüz karar aşamasındayız. Burada hiçbir art niyet yok. Yalova'da bir şeyin yapılması doğruysa buna sahip çıkmak lazım.Buna neden karşı çıktıklarını ben anlayamıyorum. Biz bir Şahin marka araba verip Mercedes marka araba alıyoruz. Bunu da herkes anlattı. Eğer bunda bir terslik olsaydı buna evet demez burada da oturmazdım. Ben hep kırmızı listedeki arkadaşlarla hareket ettim. Ancak bu konuda doğruyu yapıyorum. Burada yanlış bir şey varsa da müdahale ederim. Bu Yalova için bir fırsattır" sözlerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.