Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Becan Dörtyoldaki Trafik Sorunu İçin Herkesi Göreve Çağırdı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan Dörtyolda her geçen gün daha da kronikleşen trafik probleminin ildeki esnafları da olumsuz etkilediğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Becan Dörtyoldaki Trafik Sorunu İçin Herkesi Göreve Çağırdı

İldeki tüm yerel yöneticilere bir çağrıda bulunan Becan, “Bu sorun ilin en önemli sorunlarından birisi haline geldi” dedi.

Cengiz Koçal Caddesi’nin Tonami Meydanına bağlandığı noktada yaşanan trafik yoğunluğu her geçen gün daha da fazla kendini hissettirmeye başladı. Bu noktada bir açıklama yapan YTSO Başkanı Tahsin Becan da sorunun gün geçtikçe kronik bir hal aldığına vurgu yaptı. Bu durumun ildeki ticareti dahi olumsuz etkilemeye başladığını söyleyen Becan konuya el birliği ile bir çözüm üretilmesinin önemine değindi. Bu durumun Yalova’nın imajını da zedelediğini dile getiren Becan, “Dörtyolda yaşanan trafik sıkışıklığı gün geçtikçe kronikleşmeye başladı. Bu görüntü Yalova’ya ciddi bir zarar veriyor. Yalova adeta burada yaşanan yoğunlukla anılır oldu. O nokta şehirlerarası bir güzergahta bulunuyor. Buradan geçerken Yalova’ya uğrayalım diyen bir çok insan bile bu görüntüden ürküp şehir içerisine girmiyor. İzmit Yolu üzerinde bulunan Aydınkent, Ceylankent, Elmakent gibi yazlık sitelerde oturan yazlıkçı diye tabir ettiğimiz ciddi bir nüfus Yalova’ya gelip, gezip alışveriş yapmaktan artık vazgeçip Özdilek’ten öteye geçmemektedirler. Bu durum direk Yalova esnafını ciddi ölçüde etkilemekte olup ilin ekonomisine zarar vermektedir. Bunun ötesinde bir kentin planlamasında ihtiyaç öncelik sıralaması yaparak stratejiyi buna göre ayarlamak gerekir. Bu durumda Dörtyol üzerinde yapılacak bir değişiklik bu planlamanın en önünde yer alması gerekir. İldeki esnaf bu durumdan olumsuz etkileniyor. Şehir içerisinde trafik yoğunluğunu azaltmak için alınan onca önlem, hayata geçen onca uygulamanın da bu görüntü karşısında bir önemi kalmıyor. Yalova neredeyse burada ki trafik sıkışıklığı ile anılır bir hal aldı. Bu artık lokal bir sorun değil ilin genelini etkileyen bir problemdir. Yalova’daki yerel yöneticilerin bu konuya el birliği ile bir çözüm üretmeleri şarttır. YTSO olarak bizde üstümüze düşen her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.