Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bayrak, "El ele verirsek Üniversite Kısa Sürede Kurulur"

AK Parti İl Başkanı Şinasi Bayrak, “Asıl iş bundan sonra, El ele verirsek Üniversite Kısa Sürede Kurulur” diyerek, üniversite konusunda herkesi göreve çağırdı.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

AK Parti İl Başkanı Şinasi Bayrak, yaptığı açıklamada, Plan Bütçe Komisyonu kararı sonrası TBMM Genel Kurulu’ndan çıkacak onay ile Yalova Üniversitesi konusunun resmi anlamda start alacağını belirterek, “Süreç işlemeye başladı. Yalova’mız yıllardır hayalini kurduğu üniversitesine kavuşuyor. Herkes el ele verdiği taktirde kısa sürede üniversitemiz yaşama geçirilir” dedi.

“Ortak bir strateji çerçevesinde, birlik beraberlik içerisinde hareket edelim ve üniversitemize bir an önce kavuşalım. Başarı hepimizin olsun” diyen Bayrak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “TBMM Plan Bütçe Komisyonu kararı sonrası TBMM Genel Kurulu’nun vereceği onay ile Yalova Üniversitesi kurulması konusu resmi anlamda start alacaktır. Yalova Üniversitesi kurulması kararının Mayıs ayı içerisinde TBMM Genel Kurulu’ndan çıkmasını umuyoruz. Süreç işlemeye başlamıştır. Yalova’mız Allah’ın izniyle yıllardır hayalini kurduğu üniversitesine AK iktidar döneminde kavuşacaktır. Üniversitenin yaşama geçirilmesi noktasında Yalova’da yaşayan her bireyin üzerine düşen görev ve sorumluluklar bulunmaktadır. Tüm kesimler el ele verdiği taktirde kısa sürede üniversitemiz kurulmuş ve eğitim-öğretime başlanmış olacaktır.
Yalova son derece önemli bir sürece girmiştir, şehrimizin geleceğini ilgilendiren, başta üniversite olmak üzere, önemli ve stratejik konularda tüm kesimlerle ortak bir çalışma yürütülmesi gerektiğine inanmaktayız. Hangi siyasi düşüncede olursa olsun, her kesimden insanımıza sesleniyorum: Ortak bir strateji çerçevesinde, birlik beraberlik içerisinde hareket edelim ve üniversitemize bir an önce kavuşalım. Başarı hepimizin olsun.
Uzun yıllar önce başlatılan Yalova’ya üniversite kazandırılması çalışmalarında birçok insanımız emek vermiş, katkı sağlamışlardır. AK Parti öncesi dönemlerde de, gerek kamuoyu oluşturulması gerekse bürokrasi ve siyasi mekanizmaların harekete geçirilmesi noktasında emek veren, katkı sunan Yalova insanına buradan bir kez daha sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz, hepsinden Allah razı olsun. Gelinen bu aşamadan sonra, başta Sayın Valimiz olmak üzere, devletimizin üst düzey bürokratları bir konsensüs içerisinde gereken hassasiyeti mutlak surette ortaya koyacaklardır. Bu anlamda Yalova zaten şanslı bir vilayettir. Sayın Vali’nin şahsında, kurulacak olan Yalova Üniversitesi konusunda devletin ilgili kurumları gereken duyarlılığı her zaman olduğu gibi bundan sonra da gösterecektir. Geçen dönemki milletvekilimiz Şükrü Önder üniversite için büyük çaba sarf etmişti. Şu anki milletvekilimiz İlhan Evcin de büyük emekler ortaya koydu. Yalova Üniversitesi’nin bu noktaya gelişinde emeklerinden ötürü bugün parlamentoda görev yapmakta olan her iki milletvekilimize de Yalova halkı adına teşekkür ediyoruz. Sadece bürokrasiye ve seçilmişlere değil, diğer kesimlere de üniversitenin bir an önce yaşama geçirilmesi noktasında ciddi sorumluluklar düşmektedir. İş çevrelerimiz, sanayicilerimiz Yalova Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin her türlü maddi-manevi desteği sağlayacaklardır. Buna olan inancımız tamdır. Ülkemizin seçkin sanayi kuruluşları sahipleri ve tersane sektöründe bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan müteşebbislerimiz Yalova Üniversitesi için gerekli özveriyi ortaya koyacaklardır. Siyasi partilerimizin yönetim kademelerinde görev yapan arkadaşlarımıza da seslenmek istiyorum: Farklı siyasi görüşlere sahip olsak da, başta üniversite olmak üzere, Yalova’nın bütününü ve toplumumuzun geleceğini ilgilendiren önemli ve hassas konularda işbirliği ve uyum içerisinde çalışmalıyız. Sivil toplum örgütlerimizin yönetimleri de bundan sonraki süreçte birlik beraberlik içerisinde Yalova Üniversitesi’nin kuruluşuna katkı sağlamak durumundadırlar. AK Parti olarak, bundan sonraki aşamada gerek bilgi paylaşımı gerekse ortak bir eylem planını birlikte oluşturma ve uygulama noktasında üzerimize düşeni yerine getireceğimizin bilinmesini istiyoruz. Şehrimizi ilgilendiren hassas konularda asla siyasi ayrım gözetmeksizin el ele vermemiz, hem toplumsal mutabakatın sağlanması hem de çalışmaların seri ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu duygular içerisinde, kurulacak olan Yalova Üniversitesi’nin şehrimize, insanımıza hayırlı-uğurlu olmasını temenni ediyor, saygıdeğer vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.