Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Ve Meclis Üyelerine Beraat

Hacımehmet Minibüsçüler ve Otobüsçüler Motorlu Taşıt Kooperatifi’nin “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla açtığı davanın ikinci celsesinde Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve Meclis üyeleri beraat etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Başkan Ve Meclis Üyelerine Beraat

Bölge İdare Mahkemesi’nin kararına aykırı bir karar aldıkları iddiasıyla, Yalova Belediye Başkanı ve 25 belediye üyesi aleyhine, “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla açılan davanın ikinci celsesi Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmaya Fahrettin Yıldız’ın dışındaki meclis üyeleri katılmazken ilk duruşmada yer almayan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal hazır bulundu. Duruşmada Sanık Başkan Koçal ifade verdi. Koçal ifadesinde şunları söyledi:
“Suçlamayı kabul etmiyorum bizden önceki dönemde alınan karar mahkemece iptal edilmişti. Biz bunun üzerine mahkeme kararına uygun olarak aynı hattı tekrar tahsis ettik ve toplu konutlardan geçen hattı onlara verdik. Bundan sonra TOKİ Konutları’nda oturanların isteği üzerine buradan başlamak üzere Yalova içinden geçip Hastane’ye kadar ulaşan yeni bir hat oluşturduk. Mahkeme kararlarının uyguladık. Daha sonra TOKİ Konutlarında referandum yapıldı ve burası belediye sınırları içine alındı.”

Sanıkların avukatı Hüseyin Öztürk, yapılan işlemlerde mahkeme kararına muhalefet olmadığını dile getirdi.

Hakim Mümin Sağlam daha sonra kararı açıkladı. Sağlam, sanık Kazım Patıl’ın ölümü nedeni ile hakkındaki kamu davasının düşmesine, sabit görülmeyen suçtan dolayı da diğer sanıkların beraatlarına karar verdi.

Mahkeme sonrası Meclis üyesi ve Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, yaptığı açıklamada, adaletin yerini bulduğunu belirterek, “Hak, adaletin yerine geleceğinden kuşkumuz yoktu. Buna inancımız sonsuzdu. Bundan sonra hiç kimse haksız yere mahkemeleri meşgul etmesin” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.